Ważne zwycięstwa nad Krakowem! (ZDJĘCIA)

SANOK/ZAGÓRZ. W miniony weekend (12-13 bm.) hala sportowa w Zagórzu gościła unihokeistów, którzy w ramach ogólnopolskich rozgrywek I ligi unihokeja rozgrywali tam swoje mecze.

Unihok Team Sanok podejmował UKS Multi 75 Killers Kraków. Zarówno w piątek jak i w sobotę górą byli gospodarze. Foto: Tomasz Sowa.

Mimo, że wyniki wskazują na łatwa wygraną Sanoka, to obraz gry był zdecydowanie inny. Pierwszy mecz i przez dwie tercje trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Obie ekipy walczyły twardo na całym boisku i spotkanie było niezwykle wyrównane i ciekawe. Sytuacja mogła się zmienić na korzyść Sanoka już po dwóch tercjach jednak  gospodarze nie wykorzystał aż trzech rzutów karnych – kolejno: Brejta, Popek Damian (poprzeczka), Wolanin. Dopiero w ostatniej trzeciej tercji zawodnicy z Sanoka wrzucali  wyższy bieg i zdecydowanie panowali na boisku dokumentując to kolejnymi bramkami.

Sobota 12-11-2011
Unihok Team Sanok – UKS Multi 75 Killers Kraków 8-4 (1-1, 1-0, 6-3)

Zawodnicy meczu: Maciej Ambicki – Denefeld Grzegorz

Podobny przebieg miało drugie niedzielne spotkanie. Dwie tercje to zacięta rywalizacja zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska. W przeciwieństwie do pierwszego meczu  przez dwie tercje więcej celnych strzałów oddawali zawodnicy z Krakowa jednak skuteczniejsi o jedną bramkę była drużyna sanocka.

W trzeciej tercji podobnie jak w pierwszym spotkaniu to już zdecydowana przewaga Sanoka. Po ładnych i składnych kontrach – szczególnie bramka Wolanina – odskoczyli oni przeciwnikowi na bezpieczna kilku bramkowa przewagę. Mimo, ze Unihok Team Sanok to debiutant w I Lidze Unihokeja to pokazał się z bardzo dobrej strony jak do tej pory pokonując bardziej doświadczonych przeciwników. Na pewno drużyna musi popracować na rzutami karnymi. Zawodnicy musza tez zwrócić uwagę na specyficzne sędziowanie w unihokeju bo łapali dużo nie potrzebnych kar.

Na uwagę zasługuje tez bardzo liczna widownia jaka zjawiła się na Hali Sportowej w Zagórzu. Na sobotnim meczy było ponad 200 osób, w niedziele mimo wczesnej pory w jakiej był rozgrywany mecz było ok. 100 widzów. Dziękujemy i zapraszamy ponownie ! Kolejne  mecze Unihok Team Sanok w styczniu!

Niedziela 13-11-2011
Unihok Team Sanok  – UKS Multi 75 Killers Kraków 9-4 (2-2, 3-2 4-0)

Kary: 22 – 2 min.
Strzały: 35 ( w tym 10 min. niesportowe zachowanie Janik) – 26 min.
Widzów: 100
Zawodnicy meczu: Damian Popek – Kwak Sebastian

Składy:
Sanok: Rocki Krzysztof (bronił : sobota od 40 min, niedziela , Kamiński Daniel (sobota do 40min. )  – Zacharski Mariusz, Wolanin Tomasz, Drwięga Damian, Rudy Tomasz , Brejta Dariusz, Ambicki Michał, Ciepły Damian, Padiasek Jakub, Janik Michał, Mermer Tomasz, Popek Damian, Popek Gracjan, Ambicki Maciej.

Kraków: Drzymała Konrad(bronił: sobota, niedziela)-   Barszewski Michał, Pazdro Dawid, Ciapała Bartosz, Furczoń Mateusz, Kordus Grzegorz, Jędrzejek Adam, Król Rafał, Szajna Krzysztof, Błaszak Mateusz, Chrobak Piotr, Kwak Sebastian, Wójcik Wiktor, Leja Michał, Denefeld Grzegorz, Kosek Radosław.

Sanoczanie z kompletem zwycięstw przewodzą w grupie B – tabela: Polski Związek Unihokeja