Dofinansowanie zajęć Alternatywy

SANOK. Nawet kilka tysięcy dzieci i młodzieży z terenu Miasta Sanoka już od maja będzie mogło wziąć udział w zajęciach organizowanych w ramach programów „Alternatywy przez sport” i „Alternatywy inne niż sport”.

Gwarantują to dofinansowania, jakie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miasto Sanok przyznało 21 złożonym w tym roku projektom na organizację tych zajęć.

Zajęcia organizowane w ramach programów Alternatywy mają za zadanie zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w czasie całego roku kalendarzowego. Będą prowadzone przez sanockie stowarzyszenia, kluby sportowe, domy kultury, które otrzymały dofinansowanie na: karate, piłkę nożną, hokej na lodzie, tenis ziemny, tenis stołowy, szachy, łyżwiarstwo, łyżworolki, wrotkarstwo, boks, piłkę siatkową, koszykówkę, sportowe wakacje, zajęcia rzeźbiarskie, warsztaty rękodzieła, taniec folklorystyczny, taniec towarzyski, zajęcia teatralne, zajęcia przyrodnicze i wędkarskie, wędrówki piesze.

Zajęcia będą się odbywać, m.in. w SDK-u, w sanockich szkołach, w Bazarze Sztuki, na miejskich terenach zielonych, na boiskach szkolnych, kortach tenisowych. Na większość tych zajęć można się jeszcze zgłaszać, gdyż mają one formę otwartą.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Tagi:

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."