Dołącz do „Carpatii”, pomagaj potrzebującym!

07-02-2011

SANOK. Sanockie Towarzystwo Motocyklowe powstało 6 grudnia 2009 roku. Zostało utworzone przez 18 ludzi kochających jazdę na motocyklu. Celem stowarzyszenia jest promowanie turystyki motocyklowej oraz pomoc dla osób, które tego potrzebują, w szczególności dzieciom.Naszym głównym celem jest zerwanie ze stereotypem pokutującym w naszym społeczeństwie, że motocyklista to lump, a lump to pijak, a każdy pijak to złodziej. Dlatego też próbujemy ten wizerunek zmieniać na gruncie sanockim.

Dzięki ofiarności sanoczan udało nam się zebrać pieniądze na pomoc dzieciom dotkniętym dystrofią, wysłać na turnus rehabilitacyjny małą Olę z Lalina, która po wycięciu guza mózgu doznała częściowego paraliżu.

Nasze podróże pozwalają na nawiązanie wielu cennych kontaktów, a dzięki jednemu z nich w minionym roku wysłaliśmy 10 uczniów z II LO na Europejski Tydzień Młodzieży do Saarbrucken. Wyjazd i dziesięciodniowy pobyt został w całości pokryty przez stronę niemiecką. I tu wielki ukłon w kierunku Hansa Bollingera, głównego koordynatora tego wyjazdu na terenie Niemiec. Hansa będziemy gościć na początku marca w Sanoku i mam nadzieję, że zaowocuje to kolejnym wyjazdem sanockiej młodzieży.

My też jeździliśmy. W maju byliśmy w Niemczech na Międzynarodowym Spotkaniu posiadaczy motocykli Yamaha Royal Star, w czerwcu na zaproszenie SHOC Polska pojechaliśmy napotkanie do Władysławowa, w sierpniu odbyliśmy bardzo sentymentalną podróż po Kresach, która została nazwana Śladami Marszałka po Wileńszczyźnie. I tu zrodził się pomysł pomocy Polakom tam zamieszkującym, czemu poświęcimy jedną z naszych akcji.

Zułów – dąb pamięci i obelisk i w miejscu narodzin Marszałka Piłsudskiego

Zresztą generalnie Kresy są nam bardzo bliskie, stąd też często organizujemy wyjazdy do dawnego województwa lwowskiego i na Zakarpackie, na które serdecznie zmotoryzowanych zapraszamy.

Jeżeli masz motocykl lub zamierzasz go mieć zapraszamy do nas. Nie ważne jaki motocykl posiadasz, ważne, że chcesz działać. Ograniczenia wiekowe to ukończone 18 lat, ale dotyczy ono tylko wyjazdów.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 10 lutego 2011r w Klubie Rudera na Podzamczu o godzinie 18.

Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.