Droga w Załużu wyremontowana

21-09-2011

ZAŁUŻ. Powiat Sanocki zakończył inwestycje w Załużu na trasie Sanok – Lesko. Wyremontowany został będący w najgorszym stanie blisko czterystumetrowy odcinek drogi. Koszt prac to prawie pół miliona złotych.

Ciekawostką jest fakt, że kostka brukowa po której jeszcze do niedawna odbywał się ruch samochodowy przekazana została Gminie Zagórz, gdzie zostanie ułożona na dziedzińcu Klasztoru Karmelitów Bosych. Odcinek w Załużu jest kolejnym wyremontowanym w tym roku przez Powiat Sanocki. – To bardzo dobry rok jeśli chodzi o prace na drogach. W tym momencie rozpoczęliśmy kolejne dwa remonty w centrum miasta. Chodzi o ulicę Daszyńskiego i Matejki, wkrótce ruszamy ze Stróżowską – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Na terenie powiatu jest około 260 km dróg. W ciągu ostatnich miesięcy w Sanoku naprawiono nawierzchnię na odcinkach ulic: Mickiewicza, Białogórskiej, Traugutta, Słowackiego i Chrobrego. Do końca roku na terenie powiatu wyremontowanych zostanie prawie 20 km. Łącznie w tym roku Powiat Sanocki pozyskał na infrastrukturę drogową blisko 15 mln zł.

Na zdjęciu od lewej: starosta sanocki Sebastian Niżnik, inspektor nadzoru Jerzy Sowiński i sołtys Załuża Tomasz Gankiewicz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.