„Drogówka” w ofensywie: Akcja Prędkość rozpoczęta!

SANOK. Dziś od rana policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracają na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. To pierwsze działania pod kryptonimem „Prędkość” w tym roku. Funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideo-rejestratory, by walczyć z piratami drogowymi.


Słoneczna pogoda i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do szybkiej i ryzykownej jazdy. Niestety niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego jednym z priorytetowych zadań Policji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami, które powodowane są przez nadmierną prędkość.

Dzisiejsze działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Policjanci prowadzą kontrole prędkości z wykorzystaniem fotoradarów, wideo-rejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Działania potrwają do późnego wieczora.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."