Dzieciom Radość

17-06-2011

PRUSIEK/GMINA SANOK. W dniu 12 czerwca 2011 roku w Prusieku odbyła się kolejna impreza pod hasłem „Dzieciom Radość” łącząca Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Impreza organizowana jest przez Szkołę Podstawową w Prusieku już od 9 lat, co roku wprowadzane są nowe elementy. Tegoroczna była wzbogacona o paradę rowerową.Uczestnicy parady pojawili się na starcie w pięknych strojach oraz z udekorowanymi  rowerami. Pod eskortą Policji oraz w towarzystwie zaproszonych gości, w tym m. in. Wójta Gminy Sanok Mariusza Szmyda, Sekretarza Gminy Anny Hałas, Proboszcza Parafii Księdza Leszka Wałczyka, Radnego Rady Gminy Sanok  Jerzego Klechy oraz Sołtysa Prusieka Michała Długosza odbyła się niezwykła parada biegnąca drogami malowniczego Prusieka.

Oprócz parady rowerowej uczestnicy imprezy podziwiali w Sali Domu Ludowego artystyczne prezentacje dzieci i uczniów szkoły. Mali artyści, pod kierunkiem swoich nauczycieli, dostarczali widzom wiele radości dając w prezencie śpiew, taniec, teatr, a nawet scenki cyrkowe.

W trakcie imprezy dokonano otwarcia niezwykłej wystawy „Prusiek na starej fotografii”. Magia obrazu i wspomnienie minionych lat wywoływały ogromne wzruszenie szczególnie starszych mieszkańców Prusieka. Można było podziwiać również obrazy uchwycone
w kadrze aparatu fotograficznego autorstwa naszych uczniów. Tę niezwykłą umiejętność zdobyli oni uczestnicząc w zajęciach kółka fotograficznego.

Uroczystość zakończyła się koncertem muzyki klubowej młodego wykonawcy Adriana
Stodolaka.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, jak również samym wykonawcom, publiczności oraz sponsorom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.