REKLAMA

Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego w Sanoku

SANOK. Od września 2011 roku, zwiększy się grono nauczycieli mianowanych. W tym roku 10 nauczycieli kontraktowych z sanockich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, stara się o uzyskanie wyższego stopnia awansu zawodowego.

 
Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego (to jeden z poziomów nauczycielskiego awansu zawodowego) odbyły się w Urzędzie Miasta Sanoka, w połowie lipca.

Nauczyciel przystępujący do egzaminu musiał przedłożyć komisji teczkę z dokumentacją, wymaganą rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie uzyskania stopnia awansu zawodowego.

Komisja egzaminacyjna składała się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku, ekspertów, dyrektorów szkół. Egzaminowani, oprócz zaprezentowania dorobku zawodowego za okres stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, oceniali byli także ze znajomość zagadnień prawa oświatowego.

Wręczenie aktów mianowania odbędzie się, w obecności kadry zarządzającej, pod koniec sierpnia podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Miasta Sanoka, inaugurującego nowy rok szkolny.

W szkołach prowadzonych przez Miasto Sanok pracuje obecnie 80 nauczycieli mianowanych, 276 dyplomowanych, 52 kontraktowych oraz 9 stażystów.

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

18-07-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.