Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego w Sanoku

SANOK. Od września 2011 roku, zwiększy się grono nauczycieli mianowanych. W tym roku 10 nauczycieli kontraktowych z sanockich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, stara się o uzyskanie wyższego stopnia awansu zawodowego.

 
Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego (to jeden z poziomów nauczycielskiego awansu zawodowego) odbyły się w Urzędzie Miasta Sanoka, w połowie lipca.

Nauczyciel przystępujący do egzaminu musiał przedłożyć komisji teczkę z dokumentacją, wymaganą rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie uzyskania stopnia awansu zawodowego.

Komisja egzaminacyjna składała się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku, ekspertów, dyrektorów szkół. Egzaminowani, oprócz zaprezentowania dorobku zawodowego za okres stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, oceniali byli także ze znajomość zagadnień prawa oświatowego.

Wręczenie aktów mianowania odbędzie się, w obecności kadry zarządzającej, pod koniec sierpnia podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Miasta Sanoka, inaugurującego nowy rok szkolny.

W szkołach prowadzonych przez Miasto Sanok pracuje obecnie 80 nauczycieli mianowanych, 276 dyplomowanych, 52 kontraktowych oraz 9 stażystów.

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."