REKLAMA

EkoBall na finiszu rundy

SPORT SANOK. Wraz z końcem października, zakończy się rywalizacja młodzieżowych drużyn na boiskach Podkarpacia. Zespoły FPS Ekoball, rywalizujące na wszystkich szczeblach najwyższej klasy rozgrywkowej całkiem nieźle radzą sobie na tle rywali.

Wartym podkreślenia jest, że szczególnie wśród drużyn młodzików miejsce w tabeli jest rzeczą najmniej istotną. W tej klasie rozgrywkowej liczy się systematyczność, ciągły progres umiejętności oraz stworzenie 25 osobowej kadry, która wspólnie będzie piąć się w górę aż do wieku juniora starszego. Wszystkie te cele są jak na razie świetnie realizowane przez naszą kadrę szkoleniową.

Analizując miejsca w tabeli poszczególnych drużyn, nie zawsze aktualnie zajmowana pozycja odzwierciedla siłę i miejsce w tabeli. Doskonałym tego przykładem jest drużyna juniorów starszych Piotra Kota. W dziesięciu spotkaniach zdobyła 16 punktów, lecz gdyby nie strata oczek w spotkaniach z Nową Dębą oraz Skołyszynem (jedyne punkty zdobyte przez te drużyny), Stal-Ekoball zajmowałaby trzecią lokatę ze stratą jednego punktu do liderującej Stali Rzeszów. Do rozegrania pozostały najstarszej grupie pojedynki z Resovią, Polonią Przemyśl oraz Karpatami. Przy komplecie punktów, jak najbardziej realne jest zajęcie miejsca “na pudle”, co dałoby doskonały start przed rundą rewanżową.

Drużyna juniorów młodszych Sebastiana Jajko również gra bardzo solidną piłkę i plasuje się w środku tabeli z niezłym dorobkiem punktowym. Porażki z faworytami przeplatane są pewnymi zwycięstwami z outsiderami oraz remisami z drużynami środka tabeli.

Fantastycznie spisują się podopieczni Tomasza Matuszewskiego, czyli trampkarze starsi. Do tej pory nie zaznali jeszcze goryczy porażki, i oby tak zostało do końca. Podobnie z miejscem w tabeli, w którym przewodzą, przed zdecydowanymi faworytami rozgrywek – rzeszowską Stalą oraz Karpatami Krosno, naszpikowanymi reprezentantami kadry.

Trampkarze młodsi Dariusza Jęczkowskiego – wicemistrz Podkarpackiej Ligi z ub. sezonu, mimo kilku porażek nie traci dystansu i szansy na powtórzenie sukcesu. Poza wyraźnie dominującą Polonią, drugie miejsce jest ciągle bardzo blisko, a wyrównany poziom ligi sprawia, że każdy może wygrać z każdym.

Drużyny trampkarzy w dniach 22 oraz 26 października rozegrają mecze rewanżowe (z Orłami Rzeszów oraz Motorem Przemyśl). Ma to na celu zwolnienie terminów w maju i czerwcu, by rozegrać play-offy z najlepszymi drużynami z grupy “B”. O grze w “Final-Four” decyduje miejsce zajęte przez trampkarzy starszych. Dwie najlepsze drużyny zagrają mecz i rewanż z najlepszymi ekipami grupy “B”. Po ich rozegraniu zostanie wyłoniony Mistrz Podkarpacia, który reprezentować będzie nasze województwo w Mistrzostwach Polski.

Drużyny młodzików jak wyżej wspomniano – nie walczą o miejsca w tabeli, lecz o ustabilizowanie formy oraz składu personalnego. Mimo wszystko fajnie jest przy okazji wygrać mecz lub urwać punkty faworytom. Te fantastyczne puzzle wkrótce ułożą obaj trenerzy - Paweł Kosiba oraz Grzegorz Pastuszak, którzy pomału wychodzą z największego problemu – zbyt małej kadry. Młodzicy starsi przegrali dotąd tylko trzy spośród pięciu spotkań, progres z ubiegłym rokiem jest zatem znaczny. Młodzicy młodsi reprezentowani są niemal w połowie z młodszych chłopców – z rocznika 2001 a nawet 2002, a co znaczy rok różnicy mieliśmy okazję przekonać się dwa lata temu, gdy nasze drużyny rywalizowały ze starszymi przeciwnikami. Chrzest bojowy przed następnym sezonem mają jednak znakomity, i z pewnością będą wiodącą ekipą na Podkarpaciu.

Kilka słów jeszcze o strzelcach wyborowych. Do tej pory nasi chłopcy zdobyli łącznie 132 gole. Najwięcej razy z lokowania piłki w siatce przeciwnika cieszył się Mateusz Gierczak, który zdobył już 18 goli. Wyprzedza on swojego kolegę z drużyny trampkarzy starszych - Seweryna Zajdla (10) oraz Michała Borka – trampkarza młodszego (8).

JUNIORZY STARSI (po 9/10 kolejkach – 14 drużyn)
1. ZKS Stal Rzeszów 22
2. Resovia Rzeszów 22
3. Stal Stalowa Wola 20
8. Stal EKOBALL Sanok 16

JUNIORZY MŁODSI (po 9/10 kolejkach – 14 drużyn)
1. Stal Rzeszów 25
2. Stal Stalowa Wola 25
3. Stal Mielec 24
9. Stal EKOBALL Sanok 14

TABELA TRAMPKARZY STARSZYCH – r. 97 (po 5-8 kolejkach – 9 drużyn)
1. Ekoball Sanok 20
2. Stal Rzeszów 18
3. Motor Przemyśl 13

TABELA TRAMPKARZY MŁODSZYCH – r. 98 (po 6-8 kolejkach – 9 drużyn)
1.  Polonia Przemyśl 21
2. Orzełek Przeworsk 15
3. Stal Rzeszów 12z
4. Ekoball Sanok 12

MŁODZIK STARSZY – r. 99 (po 7/8 kolejkach – 12 drużyn)
1. Stal Rzeszów 24
2. Orzełek Przeworsk 23
3. ZKS Stal Stalowa Wola 19
10. Ekoball Geo-Eko Sanok 7

MŁODZIK MŁODSZY - r. 2000 i młodsi (po 7/8 kolejkach – 12 drużyn)
1. Resovia Rzeszów 24
2. Karpaty Krosno 20
3. Polonia Przemyśl 18
11. Ekoball Geo- Eko Sanok 3

EkoBall Sanok

20-10-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.