„Ekonomik” na Targach Edukacji i Pracy

23-03-2011

PRZEMYŚL. 18 marca 2011 w Przemyślu odbyły się Targi Edukacji i Pracy pn. „Europejski Rok Wolontariatu”. Wzięły w nich udział wolontariuszki Zespołu Szkół nr 1 – Lena Chmura i Paulina Pluskwik

wraz z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu panią Bożeną Bekier oraz panią prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu Czesławą Kurasz.

Uczennice wystąpiły z prelekcją na temat korzyści płynących ze świadczenia pracy o charakterze wolontariackim. Podzieliły się ze słuchaczami własnymi wrażeniami oraz doświadczeniami, które zdobyły działając w Szkolnym Kole Wolontariatu. Dziewczęta podkreślały również jak wielkie znaczenie ma dla nich możliwość niesienia pomocy. Działając dla dobra innych ludzi czują się potrzebne, odkryły swoją wartość, nawiązały trwałe i prawdziwe przyjaźnie. Radość, którą ofiarują swym podopiecznym wraca do nich z podwójną siłą.

Podczas Targów Edukacji i Pracy uczennice przedstawiły prezentację ukazującą różnorodną działalność wolontariuszy. Opowiadały m.in. o pracy w środowiskach indywidualnych, o akcjach charytatywnych tj. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Ziemia Sanocka dla Szpitala, zbiórka żywności. Mówiły również o szkoleniach i kursach, w których brały udział.

Największe zainteresowanie wśród gimnazjalistów wzbudziły relacje dziewcząt dotyczące ich trzyletniej pracy z podopiecznymi. Młodzież z niemałą ciekawością oglądała również kronikę, w której udokumentowane zostały wszystkie działania wolontariuszy Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.