Europoseł Elżbieta Łukacijewska wspiera Organizacje Pożytku Publicznego z terenu województwa podkarpackiego

10-02-2011

1 stycznia 2004 r. weszła w życie ustawa o wolontariacie. Dzięki niej podatnicy płacący podatek dochodowy od osób fizycznych mogą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, która znajduje się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji.Na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu podatkowym 1% przekazuje naczelnik urządu skarbowego na rzecz wybranej przez podatnika OPP.

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które przekazują swój 1% podatku organizacjom z sektora NGO. W promowanie tej ideii zaangażowanych jest wiele osób publicznych. W tym roku Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska wydała ulotkę na której znajduje się wykaz 20 organizacji z terenu województwa podkarpackiego do których wsparcia zachęca Europosłanka.

Wśród nich znalazły się dwie organizacje z terenu powiatu brzozowskiego: Stowarzyszenie Klub Kobiet po Masektomii „Amazonki” przy Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rowoju Wsi Grabownica Starzeńska.

Wybór Poseł Łukacijewskiej nie jest przypadkowy. „Amazonki” z terenu całego województwa Poseł wspiera i wspólpracuje z nimi od kilku lat m.in. poprzez konkurs dla przedszkolaków „Bądź zdrowa mamo – zbadaj się!” w którym dzieci rysują na Dzień Matki laurki dla swoich mam z przewodnim hasłem oraz organizowanie konferencji naukowej „Chroń to co najcenniejszej” poświęconej problemowi raka szyjki macicy. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska zostało wybrane, ponieważ Europosłanka z dużym uznaniem śledzi inicjatywy podejmowane przez jego członków.

Eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska zachęca wszystkich mieszkańców powiatu brzozowskiego do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W szczególności do wsparcia organizacji, które działają w najbliższym sąsiedztwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.