Gimnazjum nr 3 lepsze od licealistów i studentów!

17-10-2011

SANOK. Wielka radość drużyny Gimnazjum nr 3 w Sanoku towarzyszyła zajęciu przez nich pierwszego miejsca w Turnieju Unihokeja na 10 lecie PWSZ Sanok.

W piątek 14.10 w Zespole Szkół nr 3 odbył się Turniej Unihokeja z okazji 10 lecia PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny studenckie, jedna licealna i jedna gimnazjalna. Jak mówią organizatorzy z Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok: Pomysł na zaproszenie drużyn z różnych kategorii wiekowych choć pojawił się dość przypadkowo okazał się strzałem w dziesiątkę. Te drużyny pewnie nigdy nie spotkałyby się w tradycyjnych rozgrywkach.

Pomimo, że drużyna Gimnazjum nr 3 jest Vice-mistrzem Województwa Podkarpackiego w swojej kategorii to mało kto mógł się spodziewać, że zagra lepiej niż np. drużyny akademickie i wygra cały turniej. Zawodnikom na pewno pomógł w tym gorący doping koleżanek ze szkoły. Radość ze zwycięstwa była ogromna, co widać na zdjęciach. Dodatkowo okazało się, że to właśnie w tej drużynie był najlepszy strzelec turnieju (Przemysław Kot – 5 bramek) i najlepszy bramkarz (Michał Starościak – 3 stracone bramki).

Organizatorzy z PWSZ Sanok pragną podziękować za wsparcie Dyrekcji ZS nr 3, sędziom  oraz całej Sanockiej Lidze Unihokeja. Na pytanie o „turniej z okazji jedenastolecia uczelni” odpowiadają, że  „jeśli miałby udać się tak jak ten, to czemu nie?”.

Ostateczna klasyfikacja:
1 miejsce – Gimnazjum nr 3 w Sanoku
2 miejsce – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie
3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku
4 miejsce – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
5 miejsce – Państwowa Wyższa Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Wyniki meczów (system „każdy z każdym”):
PWSW Przemyśl – II LO Sanok 2:6
PWSZ Krosno – PWSZ Sanok 3:3
Gim. nr 3 Sanok – PWSW Przemyśl 4:0
II LO Sanok – PWSZ Krosno 0:1
PWSZ Sanok – Gim. nr 3 Sanok 0:1
PWSW Przemyśl – PWSZ Krosno 0:4
II LO Sanok – Gim. nr 3 Sanok 2:2
PWSW Przemyśl – PWSZ Sanok 2:3
PWSZ Krosno – Gim. nr 3 1:3
II LO Sanok – PWSZ Sanok 5:3

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.