II Memoriał Piłkarski im. Ryszarda Pytlowanego

22-07-2011

SANOK. W dniach 25-26 lipca 2011 r. na obiekcie piłkarskim MOSiR w Sanoku odbędzie się II Memoriał Piłkarski im. Ryszarda Pytlowanego o puchar Burmistrza Miasta Sanoka, którego organizatorem jest Fundacja Promocji Sportu Ekoball.

Jest to kolejna impreza z cyklu “Zagrajmy w piłkę – turnieje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych” współfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego.

W turnieju wezmą udział następujące drużyny:
– Stal EKOBALL Sanok
– Sandecja Nowy Sącz
– Karpaty Krosno
– Czarni Jasło
– FC Humenne

Ten wybitny sanocki trener od najmłodszych lat związany był z sanocką piłką, na początku jako zawodnik a po zakończeniu kariery i ukończeniu studiów na AWF jako trener. Był jednym z inicjatorów powstania klas sportowych o profilu piłka nożna w ZS nr 2 w Sanoku. Wspaniały trener i wychowawca młodzieży. Zawsze dowcipny, ale i wymagający. Stanowczy, ale wyrozumiały. Sprawiedliwy. Był jednym z tych nauczycieli-trenerów, którzy tworzyli historię i sukcesy sanockiego „Mechanika” oraz sanockiej Stali. Piłka nożna od zawsze była jego pasją, wychował wielu zdolnych piłkarzy, lubił podejmować trudne wyzwania trenerskie. Ostatnim jego zadaniem było odbudowanie dobrej pozycji w III lidze drużyny seniorów Stali Sanok, którą objął w bardzo trudnym okresie dla sanockiego Klubu. Kłopoty organizacyjno-finansowe nie ułatwiały zadania. Jak zawsze Trener Ryszard zabrał się do pracy z ogromnym zapałem, jednak nie dane mu było dokończyć tego co rozpoczął. Zmarł nagle 5 października 2009r., w wieku 50 lat, w drodze do domu po meczu swojej ukochanej drużyny. Marzymy, by coroczny memoriał z udziałem drużyn młodzieżowych (które prowadził niemal całe życie) wpisał się na stałe w kalendarz podkarpackich imprez, by
w naszej lokalnej społeczności turniej Jego imienia był czymś, czym na skalę ogólnopolską są m. in. turnieje im. Feliksa Sztama w boskie czy Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

Harmonogram spotkań:
I dzień, 25.07 (poniedziałek)
12.15 – Stal-Ekoball Sanok : Czarni Jasło
13.15 – FC Humenne : Sandecja Nowy Sącz
14.15 – Karpaty Krosno : Czarni Jasło
15.15 – Stal-Ekoball Sanok : FC Humenne
16.15 – Sandecja Nowy Sącz : Karpaty Krosno

II dzień, 26.07 (wtorek)
9.00 – Stal Ekoball Sanok : Sandecja Nowy Sącz
10.00 – FC Humenne : Karpaty Krosno
11.00 – Sandecja Nowy Sącz : Czarni Jasło
12.00 – Stal Ekoball Sanok : Karpaty Krosno
13.00 – Czarni Jasło : FC Humenne


Po zakończonym Memoriale i dniu przerwy, rozpocznie się kolejna “Wielka Impreza” organizowana przez Ekoball. Tym razem będzie to trzydniowa impreza dla najmłodszych piłkarzy oraz dla dorosłych z terenu Polski Południowo-Wschodniej oraz Słowacji. Będzie to już czwarta edycja Rodzinnego Festiwalu Piłkarskiego Ekoball, w której uczestniczyć będzie ponad 400 dzieciaków i młodzieży.

Impreza odbędzie się na stadionie w Bykowcach wg następującego harmonogramu:
28.07 (czwartek) – turniej dla roczników: 1996-97 oraz 1998
29.07 (piątek) – turniej dla roczników: 1999, 2000, 2001 i młodsi
30.07 (sobota) – turniej dla dorosłych

W Festiwalu Piłkarskim dla dzieci wezmą udział drużyny Polonii Przemyśl, JKS-u Jarosław, Przełomu Besko, Sanovii Lesko, Igloopolu Dębica, Beniaminka Krosno, Zamościa, i inne.

W turnieju dla dorosłych zagra drużyna z Medzilaborzec (Słowacja), Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego, drużyny amatorskie z Rzeszowa (Bać-Pol), Tarnowa (Lux Torpeda Soki Pysio), Nowej Dęby (Resaco), Krakowa (Emka NH), Sanoka (Ekoball oraz Powiat Sanocki)

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.