IV Sportowy Turniej Rodzinny w SP 1 Sanok ZDJĘCIA

12-03-2011

SANOK. 12 marca w SP1 Sanok miała miejsce kolejna odsłona integracyjnej zabawy rodzinnej jakim był „IV Sportowy Turniej Rodzinny”. W rekreacyjnej sobotniej zabawie przygotowanej przez nauczycieli wf-u: A. Kusior, K. Chowaniec, M. Dec, M. Drwięgę, D. Fineczkę oraz W. Ucznia

pod patronatem Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku uczestniczyło blisko 50 uczniów oraz tyle samo rodziców. Otworzyły Panie Lidia Mackiewicz-Adamska oraz Małgorzata Stepek.

Tym razem nauczyciele przygotowali dla zawodników 5 konkurencji wymagających od uczestników zarówno sprawności fizycznej jak i zastosowania odpowiednio przemyślanej strategii.  Każda para rodzic-dziecko zmagała się kolejno z:
– odwracaniem naleśnika paletką do badmintona,
– torem przeszkód z piłkami,
– kangurzym slalomem,
– zimowym owijaniem szalikiem – tu szarfa zastąpiła szalik,
– wiosennymi porządkami.

Co ciekawe okazało się, że w typowo porządkowych konkurencjach to mężczyźni osiągnęli lepsze rezultaty niż panie – wróży to rewelacyjne rezultaty wiosennych, domowych porządków na przednówku.

Celowo nie podajemy nazwisk zwyciezców – mimo że prowadzono klasyfikację turniejową – gdyż uważamy, że każda rodzina wygrała w walce z telewizyjno-komputerowym sobotnim marazmem.

Duże zainteresowanie ze strony rodziców udziałem we wspólnej z dziećmi zabawie świadczy o ich wysokim zaangażowaniu w wychowanie swoich pociech. Stanowi również wyraźny dowód na to, że wbrew powszechnej opinii o coraz mniejszej ilości czasu poświęcanego przez rodziców dzieciom, nasi sanoccy rodzice znajdują czas na zabawę z dziećmi. Ten liczny i chętny udział rodzin potwierdza również, że obrany przez szkołę oraz Stowarzyszenie cel jakim jest większa integracja rodziców ze szkołą, przez spełnianie przez tę ostatnią nie tylko funkcji nauczania ale również wychowania przez sport i zabawę przynosi pozytywne efekty. Zmiany te widać szczególnie dobrze w zaangażowaniu nie tylko w samą zabawę, ale i  bezinteresowne poświęcenie dla innych.  Najlepszym przykładem tej tezy może być czwórka rodziców – A. Drozd, J. Cyran, D. Pawlik, A. Dyrkacz - która zapewniła wszystkim uczniom upominki rzeczowe  będące znakomitym dopełnieniem rywalizacji sportowej.

W czasie trwania turnieju nie zapomniano również o  ważnej  dla Sanoka edukacji ekologicznej, dlatego nauczycielka przyrody A. Stawarczyk realizująca program „ Drugie życie elektrośmieci”, zbierała wraz z zespołem uczniów „elektrośmieci”. Biletem wstępu na zawody był bowiem dostarczony przez rodzinę zepsuty sprzęt elektroniczny. Rozpoczęta w ten sposób mała akcja ekologiczna  w najblizszym czasie zaowocuje wiosenną,  miejską zbiórką elektrośmieci.

Plany wuefistów z jedynki wybiegają daleko w przyszłość, dlatego też przygotowali na nadchodzące miesiące realizacje projektu „Trzymaj formę razem z nami”. Na kwiecień i maj zaplanowali oni: rodzinne  rajdy piesze, szaleństwa aerobikowe dla mam i córek oraz piłkarskie potyczki ojców i synów. Tak więc dzisiejsza impreza nie jest ostatnią rodzinną zabawą.

Stowarzyszenie zapewnia, że w najblizszym czasie odbędą się kolejne imprezy o charakterze rodzinnnym. Już dzisiaj Stowarzyszenie  zaprasza wszystkich zainteresowanych na największy  „V Sportowy Turniej Rodzinny” połączony z obchodami jubileuszu 20-lecia SP 1 w Sanoku, który odbędzie się na boisku „Orlik” w sobotę 4 czerwca 2011 r.

Wojciech Stawarczyk
prezes Stowarzyszenia


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.