Jesienny koncert w Międzybrodziu KONCERT O GODZ. 18

13-10-2011

Międzybrodzie k. SANOKA. Tego jeszcze nie było. Profesjonalna estrada w bliskości ponad stu letniej cerkiewki, zatopionej w otoczeniu przybierającym kolory złotej polskiej jesieni!  Z potrzeby serca i wdzięczności za pomoc wielu ludzi dobrej woli w remoncie zabytkowej świątyni w Międzybrodziu zaplanowano plenerowy koncert.

W tym roku dzięki złożonym wnioskom prowadzone tu prace w blisko 50% zostały dofinansowane ze środków urzędu konserwatorskiego (odwodnienie fundamentów) oraz marszałkowskiego (instalacja antywłamaniowa).

Wiosną 14 rodzin z różnych stron Polski, a nawet z Francji ufundowało  stacje drogi krzyżowej nawiązujące do wystroju wnętrza świątyni, uroczyście poświęcone na zakończenie ekumenicznej drogi krzyżowej. Rok wcześniej dzięki pomocy dyrektora i pracowników MBL  w dużej części zostały zrekonstruowane i gruntownie odnowione Królewskie Wrota – główne wejście ikonostasu. Od lat wielu ludzi dobrej woli śpieszy z pomocą, by ten ujmujący swoim urokiem i pięknem zabytek Ziemi Sanockiej odzyskał swój pierwotny blask.

Uczestnicy ekumenicznych modlitw podczas uroczystości jubileuszowych „500 lat głoszenia Dobrej Nowiny w Międzybrodziu” w lipcu 2010 roku

Październikowy koncert będzie okazją do wspólnego spotkania i wyrażenia wdzięczności, która jest pamięcią serca. O odpowiedni poziom muzyczny i artystyczny zadba Marek Dziok – znany sanocki muzyk i kompozytor wraz z młodymi artystkami z Młodzieżowego Studio Piosenki w Zagórzu.

Przewidziano nie tylko utwory ściśle religijne; nie zabraknie również piosenek z tekstami poetyckimi, nawiązującymi do piękna otaczającej  przyrody oraz zmieniających się pór roku. Zapowiada się ciekawe popołudnie, w miejscu które swoim urokiem przyciąga wielu sanoczan i przybywających tu gości. Pieczęcią Bożą dla tego wydarzenia będzie odpowiednia pogoda w dniu koncertu czyli w niedzielę 16 października br. o godz. 18.00

Z uwagi na przeszkodę głównego artysty Marka Dzioka nastąpiła zmiana godziny koncertu. Wieczorna pora łączy się z jesiennym chłodem –  prosimy więc uczestników o odpowiednio ciepłe ubranie; rozpalone ognisko stworzy dodatkowy nastrój i pomoże rozgrzać nasze ciała; występujący artyści zapewniają odpowiedni poziom i rozgrzanie umysłów i serc uczestników koncertu.

Serdecznie zapraszamy!

Anna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.