KONCERT CALCJUMFOLII W NOBO CAFE

SANOK. W czwartek 14 lipca o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert toruńskiego zespołu CALCJUMFOLII trudniącego się wykonywaniem poezji śpiewanej. Historia Calcjumfolii sięga sierpnia 2006 roku, kiedy to grupa znajomych przesiadująca wspólnie w jednym z toruńskich pubów postanowiła wyruszyć w radosną podroż w Bieszczady.

Ogniskowe przyśpiewki oraz miejscowe wino zrodziły w głowach uczestników szatański pomysł założenia zespołu muzycznego. Gdzieś w tak zwanym międzyczasie, koleżankę Kometkę dziabnęła osa, w związku z czym zmuszona była wypić sporą ilość musującego wapna (Ca). Przy okazji tego incydentu powstała nazwa dla zespołu.

Poza koncertowaniem, udzielaniem się na festiwalach i zdzieraniem zelówek pośrodku niczego, zespół jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Wędrownej LOCHOWISKO, które od trzech lat odbywa się Na Zamku Krzyżackim w Toruniu.

WSTĘP WOLNY!


RESTAURACJA – KAWIARNIA NOBO CAFE
SANOK, JANA III SOBIESKIEGO 21
TEL. 13 46 42 400

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."