KONCERT CALCJUMFOLII W NOBO CAFE

13-07-2011

SANOK. W czwartek 14 lipca o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert toruńskiego zespołu CALCJUMFOLII trudniącego się wykonywaniem poezji śpiewanej. Historia Calcjumfolii sięga sierpnia 2006 roku, kiedy to grupa znajomych przesiadująca wspólnie w jednym z toruńskich pubów postanowiła wyruszyć w radosną podroż w Bieszczady.

Ogniskowe przyśpiewki oraz miejscowe wino zrodziły w głowach uczestników szatański pomysł założenia zespołu muzycznego. Gdzieś w tak zwanym międzyczasie, koleżankę Kometkę dziabnęła osa, w związku z czym zmuszona była wypić sporą ilość musującego wapna (Ca). Przy okazji tego incydentu powstała nazwa dla zespołu.

Poza koncertowaniem, udzielaniem się na festiwalach i zdzieraniem zelówek pośrodku niczego, zespół jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Wędrownej LOCHOWISKO, które od trzech lat odbywa się Na Zamku Krzyżackim w Toruniu.

WSTĘP WOLNY!


RESTAURACJA – KAWIARNIA NOBO CAFE
SANOK, JANA III SOBIESKIEGO 21
TEL. 13 46 42 400

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.