Koncert CODEX CALIXTINUS w sanockiej Farze

05-07-2011

SANOK. Młodzieżowe Stowarzyszenie „ZNAK” i parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, serdecznie zapraszają na koncert pt. „CODEX CALIXTINUS” (śpiewy pielgrzymów do Santiago de Compostela – 1170 r.), w wykonaniu studentów i pedagogów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Koncert ten swą tematyką dotyka muzyki dawnej, a więc sięga czasów chorału gregoriańskiego. Muzyka, która była wówczas bardzo naturalnym sposobem przekazywania kultury religijnej i świeckiej, towarzyszyła pielgrzymom, którzy ją rozpowszechniali.

Jest to wyjątkowy i niecodzienne wydarzenie, w trakcie którego nie tylko usłyszymy tak rzadko już wykonywany chorał gregoriański, ale również znakomitą muzykę organową. Śpiewy pielgrzymów zostaną wykonane w dawnych strojach przy towarzyszeniu instrumentów perkusyjnych.

Koncert odbędzie się dnia 10 lipca, ok. godz. 20:45 (po mszy świętej o godz. 20:00) w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

Koncert jest dofinansowany ze środków programu promującego trzeźwość wśród młodzieży powyżej 18 roku życia – z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w mieście Sanok.

CODEX CALIXTINUS (1170)
Dum Pater familia: Hymnus Peregrinorum
Alleluia in gloria
Jesus vocavit
Vox nostra
Kyrie Rex immense
Gloria
Alleluja, gratulemur
Sanctus
Agnus Dei
Con gaudeant chatolici
Salve festa

Wykonawcy: Katarzyna Stanik, Joanna Oleniak, Zofia Koźlik, s. Honorata Majewska, Maria Pawlisz, Katarzyna Płaszczyńska, Łukasz Walczyk, Łukasz Lelek, Dawid Rzepka, Paweł Batko, Wojciech Szczerba, ks. Piotr Przybysz (Studenci Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie)

Instrumenty perkusyjne: Aleksander Tomczyk
Portatyw: Krzysztof Michałek
Tłumaczenia tekstów: Maria Banach, Katarzyna Płaszczyńska, s. Susi Ferfoglia

Kierownictwo artystyczne: s. Susi Ferfoglia

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.