Koszykarki z II LO w Sanoku najlepsze na Podkarpaciu!

SANOK. Zawody finałowe odbyły się 13 kwietnia 2011 r. w Rzeszowie, udział wzięli: II LO Rzeszów, II LO Sanok, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Pierwszy, półfinałowy mecz II Liceum rozegrało z Tarnobrzegiem osiągając wynik 52:16 co dało im awans do finałów, z drugiego półfinałowego meczu awansowała Stalowa Wola.

III miejsce zdobył Rzeszów.

Finał zakończył się zwycięstwem dla II LO w Sanoku. Co do samych meczów na pewno zaskoczyły zawodniczki z Tarnobrzega, które walczyły do samego końca.

Dziewczyny z Sanoka najbardziej obawiały się meczu finałowego, ponieważ spotkały się… więcej z koleżankami „z parkietu” (uczennice Liceum ze Stalowej Woli również graja w rozgrywkach ligowych)

Od pierwszych minut miedzy drużynami była zacięta walka, widać było pełne zaangażowanie. Po paru minutach pierwszej kwarty zawodniczki II Liceum odskoczyło na 9 „oczek” w przód, a w następnych stopniowo powiększały swoja przewagę, która po ostatnim gwizdku sędziego wyniosła 24 punkty.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: 21:45. Pierwsze skrzypce w zespole II Liceum odegrały zawodniczki Jola Bieńczak, Justyna Dziedzina, Jola Górska, Gosia Smorul, Paulina Stach, zawodniczki klubu UKS Gimball Tarnawa Dolna, które zwłaszcza w ostatnim meczu dały z siebie wszystko, nie schodząc z boiska ani na minute zmiany.

Warto wspomnieć o pozostałych zawodniczkach, które jak to określił Pan Dyrektor ” Pasjonatki koszykówki” dzielnie wspierały pierwsza piątkę i można było na nie liczyć przez cale zawody. Były to: Paulina Faka, Basia Furdak, Kinga Radwańska, Jola Skrabalak.

Największym kibicem i kierownikiem naszych złotek był profesor Krzysztof Czech, który chyba bardziej denerwował się niż same zawodniczki. Przed rozpoczęciem zawodów powiedział „Dziewczyny od 10 lat II Liceum zdobywa medale w finale, ale w swojej kolekcji nie ma jeszcze złota”. Te słowa jeszcze bardziej zmotywowały drużynę, która wpisuje się w karty historii szkoły jako pierwsza, zdobywająca złoto w finale wojewódzkim.