Kradzież wojownika z gry internetowej

KROSNO. Wojownik z całym ekwipunkiem padł łupem cyberprzestępcy, który włamał się na konto uczestnika gry internetowej. Chociaż sama postać była wirtualna, za jej wyposażenie gracz musiał płacić prawdziwymi pieniędzmi. Realne i bardzo poważne są tym samym jego straty.

Kilka dni temu mieszkaniec Krosna powiadomił Policję o przestępstwie, którego ofiarą padł jego 16-letni syn. Chłopiec był uczestnikiem jednej z internetowych gier. Podczas gry nastolatek musiał dbać o coraz to lepsze uzbrojenie i wyposażenie wojownika, którym kierował. Bez tego nie miał bowiem żadnych szans na pokonanie kolejnych poziomów. Za każdy zakupiony element trzeba było jednak słono płacić, przesyłając pieniądze na wskazane konto. Ostatecznie 16-latek wpłacił na nie 3500 zł.

Kilkanaście dni temu chłopiec zorientował się, że ktoś włamał się na jego pocztę elektroniczną i konto w grze, zmieniając przy tym obydwa hasła. Od znajomych graczy nastolatek dowiedział się, że wyposażenie z jego wojownika zostało później przerzucone na inne postacie. Ustalenia poczynione przez 16-latka wskazują, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji.

Aktualnie Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółów przestępstwa i ustalenia jego sprawcy.

KMP Krosno

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."