REKLAMA
REKLAMA

Koniec remontu!

SANOK. Dobra wiadomość dla kierowców! Zakończył się remont mostu na Białą Górę w Sanoku. Inwestycja tym bardziej potrzebna, że oprócz mieszkańców co roku korzystają z niej dziesiątki tysięcy turystów odwiedzających sanocki skansen.

Do tej pory przejazd przez most był drogą przez mękę. Kierowcy często przebijali opony na wystających z nawierzchni drutach, nie wspominając już o hałasie towarzyszącym każdemu przejazdowi. We wrześniu 2010 roku Powiat Sanocki przystąpił do remontu obiektu.  Firma z Wieliczki wykonująca prace, wyciągała stare płyty i poddawała je modernizacji. Jak się okazało stan nawierzchni był bardzo zły co znacznie wydłużyło czas remontu. Jednak teraz, po zakończeniu inwestycji zmiany są zarówno widoczne jak i słyszalne.
– W trakcie odbioru przez nas wyremontowanego mostu zauważyliśmy jego znaczne wyciszenie. To był w pewnym stopniu największy jego problem. Ludzie skarżyli się, że przejeżdżające samochody słychać w ich mieszkaniach – tłumaczy Zenon Stryjak, naczelnik Wydziału Rozwoju, Komunikacji, Transportu i Dróg.

Wyremontowany most jest teraz na 48. miesięcznej gwarancji. Powiatowy Zarząd Dróg będzie go bacznie obserwował. Są bowiem plany naprawy w ten sam sposób innego takiego obiektu w powiecie. – Zastosowana mieszanka z której zrobione są teraz płyty mostu, występuje już na kilku mostach w Polsce. Teraz będziemy obserwować jak sprawdzi się ona w naszych warunkach. Jeśli po zimie stan płyt będzie dobry, to zamierzamy również taka samą mieszkankę zastosować na moście w Mrzygłodzie – dodaje naczelnik Stryjak.

Remont mostu na Białą Górę w całości sfinansowało Starostwo Powiatowe w Sanoku. Z samorządowej kasy wydano na ten cel 960 tysięcy złotych.

03-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)