Leśnik z Cisnej nominowany do tytułu Mistrz Mowy Polskiej

W poniedziałek 13 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji XI edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Jednym z 12 nominowanych został Adrian Wiśniowski, leśnik z Nadleśnictwa Cisna, wielokrotny laureat konkursów krasomówczych.

To pierwszy w historii leśnik pretendujący do tego prestiżowego tytułu. Już w 2002 roku, jako uczeń IV klasy Technikum Leśnego w Lesku, został laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Golubiu Dobrzyniu. Duży wkład w oszlifowanie artystycznych talentów Adriana miała polonistka z Technikum Leśnego, Jadwiga Szylak.
W latach 2007-2011 Adrian pięciokrotnie zdobywał nagrody w konkursie krasomówczym „Bajarze z Leśnej Polany”. Osiągnięcia te zauważone zostały przez kapitułę plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, która swą decyzją nominowała bieszczadzkiego leśnika do tej prestiżowej nagrody.

Głos w plebiscycie na Adriana można oddać na stronie:  www.mistrzmowy.pl

Zachęcamy do głosowania.

Organizatorami plebiscytu są: Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, Stowarzyszenie Solidna Firma oraz Redakcja Magazynu Konsumenta Solidna Firma.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."