Leśnik z Cisnej nominowany do tytułu Mistrz Mowy Polskiej

17-06-2011

W poniedziałek 13 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji XI edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Jednym z 12 nominowanych został Adrian Wiśniowski, leśnik z Nadleśnictwa Cisna, wielokrotny laureat konkursów krasomówczych.

To pierwszy w historii leśnik pretendujący do tego prestiżowego tytułu. Już w 2002 roku, jako uczeń IV klasy Technikum Leśnego w Lesku, został laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Golubiu Dobrzyniu. Duży wkład w oszlifowanie artystycznych talentów Adriana miała polonistka z Technikum Leśnego, Jadwiga Szylak.
W latach 2007-2011 Adrian pięciokrotnie zdobywał nagrody w konkursie krasomówczym „Bajarze z Leśnej Polany”. Osiągnięcia te zauważone zostały przez kapitułę plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, która swą decyzją nominowała bieszczadzkiego leśnika do tej prestiżowej nagrody.

Głos w plebiscycie na Adriana można oddać na stronie:  www.mistrzmowy.pl

Zachęcamy do głosowania.

Organizatorami plebiscytu są: Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, Stowarzyszenie Solidna Firma oraz Redakcja Magazynu Konsumenta Solidna Firma.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.