REKLAMA
REKLAMA

Stary Sambor i Powiat Sanocki chcą wspólnie remontować drogi…

POWIAT SANOCKI. Powiat Sanocki podpisał umowę partnerską ze Starym Samborem na Ukrainie. Akt parafował Przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch i starosta Sebastian Niżnik podczas uroczystej sesji powiatu starosamborskiego.


– Jest mi niezmiernie miło, że ta wola współpracy, która zrodziła się w naszych głowach kilka miesięcy temu, dzisiaj staje się faktem. Mam nadzieję, że ta geograficzna bliskość, będzie też początkiem zbliżenia mieszkańców obydwu powiatów. Umowa o współpracy jaką dzisiaj podpisujemy ma obejmować wspólne działania w zakresie rozwoju terenów przygranicznych, oświaty, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, turystyki, a także spraw socjalnych. Chcemy też pogłębić wzajemne kontakty w sprawach związanych z kulturą – mówił Sebastian Niżnik podczas uroczystej sesji.

– Życzyłbym sobie i nam wszystkim,  a ten nowy rozdział w stosunkach pomiędzy Powiatem Starosamborskim a Powiatem Sanockim przyniósł nam wiele wspólnych korzyści. Żeby ta umowa nie obowiązywała tylko na papierze, ale żebyśmy działali wspólnie na każdej możliwej płaszczyźnie – mówił Wołodymyr Horbovy Przewodniczący Rady Powiatu Starosamborskiego.

Powiat Sanocki w ramach partnerstwa liczy szczególnie na współpracę w ramach projektu transgranicznego Polska – Białoruś – Ukraina. W tym momencie opracowywany jest wspólny wniosek. Po stronie polskiej mają być wyremontowane główne ulice w Sanoku: Rymanowska, Kościuszki i Jagiellońska.

Podczas sesji poruszano również sprawę zawieszonego pociągu relacji ZagórzChyrów. Obecni podczas spotkania samorządowcy z Ustrzyk Dolnych, Przemyśla, Zagórza podpisali wspólne stanowisko do władz polskich i ukraińskich o przywrócenie połączeń.

17-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)