Letni wypoczynek dla 100 uczniów z Sanoka!

06-07-2011

SANOK. Zakończył się pierwszy turnus obozu wypoczynkowego, na który wyjechało 30 uczniów z Sanoka. Jest to jedna z form wypoczynku wyjazdowego, dla dzieci z rodzin będących w trudniejszej sytuacji materialnej, jaki Miasto Sanok organizuje i finansuje(Gminny Fundusz Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) już od co najmniej 9 lat.

 

W tym roku z letniego wypoczynku skorzysta 100 uczniów. Trzydzieścioro młodych ludzi w wieku 13-16 lat wróciło już 3 lipca z obozu w Bocheńcu koło Małogoszczy, w województwie świętokrzyskim. Młodzież mile wspomina pobyt, który był pełen atrakcji, zabaw, wycieczek, m.in. do Kielc i w Góry Świętokrzyskie, wyjść na basen, spotkań z rówieśnikami, z innych kolonii polskich i zagranicznych.

Kolejne 2 turnusy kolonii wypoczynkowych dla dzieci w wieku 9-12 lat zorganizowane zostaną od 22 lipca do 9 sierpnia w Kołkówce k. Tarnowa. Zajęcia podczas wyjazdów wypoczynkowych zawsze łączą dodatkowo elementy profilaktyki zachowań ryzykownych.

Wypoczynek organizowany przez Miasto Sanok jest znaczącą pomocą dla rodzin, których nie stać na opłacenie dzieciom wakacyjnego wyjazdu. Dodatkowo w tym roku Miasto dofinansuje dwie półkolonie organizowane na terenie Sanoka przez Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Agnieszka Frączek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.