Niemieckie zbrodnie na Polakach w filmie: Korespondent Bryan ( 4 x VIDEO )

Telewizja Polska 1 ten wstrząsający dokumentalny film nadała 1 września 2011 dopiero o godzinie 22.20. Zadziwiający jest też fakt, że był to najprawdopodobniej jedyny tego dnia materiał w TVP1 dokumentujący historie mordu na Polskich dzieciach , kobietach i starcach w pierwszych dniach II wojny światowej. (RED)


Tytułowa postać: Julien Bryan, amerykański dziennikarz, którego koleje losu przywiodły ostatnim pociągiem z Berlina do Warszawy – 4 września 1939 roku. Materiał zarejestrowany przez Juliena Bryana stanowi unikatowy dokument przepełniony historyczną prawdą oglądaną bez subiektywnego komentarza i ukazujący patriotyczny heroizm społeczeństwa warszawskiego z punktu widzenia jednostki uwikłanej w rzeczywistość wojenną.

To niepowtarzalne historyczne źródło skrupulatnie przedstawia w wyjątkowy sposób i z nowej perspektywy obraz przedwojennej Warszawy i dramat ludności cywilnej w obliczu nieoczekiwanego oblężenia i stanowi ważny krok w szerzeniu obywatelskiej świadomości historycznej.
Źródło: TVP1DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."