Miasto Sanok przebuduje targowisko przy ul. Lipińskiego

10-02-2011

SANOK. Jeszcze w tym roku Miasto Sanok rozpocznie przebudowę targowiska miejskiego (zielonego rynku). Dzięki tej inwestycji poprawi się sytuacja na obecnym placu targowym przy ul. Lipińskiego.

Warunki handlowe na zielonym rynku w Sanoku są złe, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Dlatego kilka lat temu władze Sanoka zleciły opracowanie projektu nowego targowiska, które objęłoby teren obecnego zielonego rynku wraz z terenami przyległymi.

Zgodnie z planami handel na przebudowanym targowisku odbywał się będzie pod przezroczystym zadaszeniem. W pięciu rzędach usytuowanych zostanie 76 stanowisk handlowych o pow. ok. 11 m kw. każde, z możliwością łączenia ich, w razie potrzeby, w większe przestrzenie handlowe. Każde stoisko będzie zamykane opuszczaną bramą roletową.

Alejki między stoiskami wyłożone zostaną kostką betonową. Poza obecnie istniejącymi toaletami, powstanie dodatkowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanie 10 stołów handlowych. Główne wejście do nowego zielonego rynku będzie usytuowane od strony ul. Lipińskiego i wygrodzone bramą. Wjazd dla samochodów dostawczych natomiast będzie się znajdował od strony byłego elewatora zbożowego.

Naszą intencją jest wspieranie, a nie niszczenie przedsiębiorczości na obecnym zielonym rynku. Chcemy utrzymać miejsca pracy, a nawet pomóc w utworzeniu nowych, poprzez zapewnienie lepszych warunków handlu. W okresie realizacji inwestycji zrobimy wszystko, aby stworzyć optymalne warunki funkcjonowania targowiska, które na ten czas zostanie przeniesione w inne, wyznaczone do tego miejsce – wyjaśnia Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.