Miasto Sanok wśród najlepszych w Polsce! (VIDEO)

20-12-2011

SANOK. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” po raz kolejny zorganizowało ogólnopolski ranking dotyczący wykorzystania środków unijnych przez samorządy. Miasto Sanok zajęło wysokie 12 miejsce w Polsce wśród miast powiatowych, w zakresie wartości realizowanych projektów unijnych oraz 15 miejsce w zakresie wartości pozyskanych dotacji unijnych.

 

- Powyższy ranking i tak wysoki wynik wśród stolic 379 powiatów w Polsce, to nie tylko moja osobista satysfakcja, ale także potwierdzenie, że dotychczasowa, prowadzona przez nas polityka wykorzystywania środków unijnych jest właściwa. Kierunkiem naszych działań, jako władz Sanoka, jest maksymalne wykorzystanie możliwości dofinansowania naszych inwestycji i przedsięwzięć – komentuje pozycję Sanoka w rankingu Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Źródłem danych w tegorocznym rankingu, na podstawie których oceniano samorządy, była baza wszystkich projektów, które dostały dofinansowanie ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2007 – 2013. Brano pod uwagę projekty już zakończone, jak i te w trakcie realizacji według stanu na kwiecień 2011 r. Wskaźnikiem stosowanym w rankingu było przeliczenie wielkości uzyskanej dotacji na 1 mieszkańca.

Warto przypomnieć, że samorząd Miasta Sanoka zrealizował ze środków pomocowych wiele projektów, np.: budowa sali tańca, termomodrnizacje budynków oświatowych, przebudowa i budowa dróg miejskich, modernizacja Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych, doposażenie Miejskiej Komunikacji Samochodowej, budowa boisk przy sanockich szkołach, modernizacja obiektów przy torze lodowym.

Cały czas pozyskujemy środki na kolejne zadania, które mają poprawić warunki życia w Sanoku. Obecnie prowadzone są: rewitalizacja placu św. Michała, przebudowa miejskiej oczyszczalni ścieków, a w najbliższym czasie rozpoczną się m.in. modernizacje kolejnych dróg miejskich, budowa parkingu wielopoziomowego, przebudowa 11 boisk sportowych w mieście.

To tylko niektóre z realizowanych lub zrealizowanych projektów inwestycyjnych. Miasto Sanok zdobywa także środki na realizację przedsięwzięć szkoleniowych, przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu, cyfrowemu, zawodowemu swoich mieszkańców. To również projekty edukujące dzieci i młodzież, a poprzez nich także dorosłych w dziedzinie ekologii, szeroko rozumianej profilaktyki. Wszystkie starania władz miasta mają odbicie w cyfrach. Starczy przypomnieć tylko, że przez ostatnie 4 lata samorząd miasta Sanoka pozyskał ze środków pomocowych ponad 130 mln zł dofinansowania różnych działań.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.