Mocny akord sanockich akordeonistów

15-12-2011

SANOK. Kolejny piękny sukces odnieśli akordeoniści z PSM II st. w Sanoku uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika w odbytym w dn. 7-10 grudnia w Przemyślu Jubileuszowym 20 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej.

Rafał Pałacki zdobył III nagrodę w kat. do 15 lat, uzyskując świetny wynik 5,75 pkt. na 6 możliwych, co jest najlepszym miejscem uczestnika z Podkarpacia. Sporym wyróżnieniem jest także VI lokata Seweryna Gajdy w kat. do lat 18, również z bardzo dobrym wynikiem 5,5 pkt. na 6 możliwych.

Rafał jest równocześnie uczniem Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, zaś Seweryn I LO w Sanoku, a ich sukces jest pięknym podsumowaniem kolejnego bardzo udanego roku sanockich akordeonistów.

Nadmienić warto, że Rafał w dniu rozpoczęcia Festiwalu koncertował jeszcze na uroczystej gali wręczenia stypendiów Urzędu Marszałkowskiego dla szczególnie wyróżniających się uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – sam także otrzymał to stypendium wraz ze skrzypaczką Dominiką Witowicz, która również z nim koncertowała na tej uroczystości.

PSM Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.