Napadał na samotnie mieszkające kobiety

18-03-2011

Policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę rozbojów, do których dochodziło od października 2010 do lutego 2011 w Trześniowie. Napadł on dwie samotnie mieszkające  kobiety, którym skradł łącznie ponad 20000 zł. Teraz najbliższe trzy miesiące 33-latek spędzi w areszcie.

Do pierwszego rozboju doszło 2 października 2010 roku. Nieznany sprawca wykorzystując chwilę nieuwagi mieszanki Trześniowa wszedł do domu samotnie mieszkającej kobiety, skrępował ją i zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta oddała sprawcy swoje oszczędności w kwocie 1800 zł. Mężczyzna wychodząc zagroził kobiecie, że gdy zawiadomi o tym Policję to wróci i zrobi jej krzywdę.

Kolejny napad wydarzył się 26 października 2010 roku również w Trześniowie. Tym razem ofiarą rozboju stała się 71-letnia samotnie mieszkająca kobieta. Sposób działania sprawcy był podobny. Tym razem łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie 18 000 zł.

Od momentu uzyskania informacji o przestępstwie brzozowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozbojów. Wykonano szereg czynności procesowych i operacyjnych, które nie doprowadziły jednak do ujawnienia sprawcy. Pomimo umorzenia sprawy policjanci nadal zbierali informacje mogące naprowadzić na trop przestępcy.

25 lutego 2011 roku sprawca powrócił na miejsce pierwszego przestępstwa. Około godz. 21.30 wdarł się do domu 70-latniej kobiety i po obezwładnieniu zabrał jej 650 zł. Po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Tym razem funkcjonariusze nie dali za wygraną. Skrupulatnie gromadzone dowody w końcu doprowadziły do sprawcy. W środę około godz. 10  policjanci zatrzymali sprawcę napadów, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Trześniowa. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Młody człowiek został przesłuchany, usłyszał zarzut, przyznał się do pełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Jak wyjaśnił skradzione pieniądze przeznaczył na alkohol i zabawy towarzyskie.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Brzozowie tymczasowo aresztował 33-latka na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Ponadto 33-letni mieszkaniec Trześniowa odpowie za kradzież złotej biżuterii o łącznej wartości 1500 zł, której dokonał  w ciągu ostatnich dwóch miesięcy bieżącego roku w Haczowie.

Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzozowie prowadzą brzozowscy policjanci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.