„Norweskie Inspiracje” w BWA

06-04-2011

SANOK. Do 15 kwietnia w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę zdjęć Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewski, pt. „Norweskie Inspiracje”. Wernisaż tej wystawy miał miejsce 1 kwietnia.

Podczas wernisażu obie panie opowiadały o początkach ich znajomości, wspólnych podróżach, pasji fotografowania, o swoim pobycie w Norwegii, o ostatniej podróży do Japonii. Prezentowane prace poruszają pięć tematów: natura, miejsce, człowiek, droga oraz kultura.

Autorki miały na celu ukazanie aktywnego, nowoczesnego społeczeństwa, które jednocześnie jest przywiązane do tradycji i żyje w zgodzie z naturą. Patronem wystawy jest Ambasada Norwegii.

- Zdjęciami i słowem chcemy powiedzieć o życiu w zgodzie z otaczającą naturą i miejscem, w kontynuacji tradycji, poszanowaniu historii i ludzi, aktywnym zaangażowaniu społeczeństwa, prostej życzliwości i tolerancji dla odmienności i różnorodności oraz, przy nowoczesnym zastosowaniu wiedzy i osiągnięć techniki, będącym bezpieczną przyszłością dla całej społeczności – mówią autorki zdjęć, Elżbieta Dzikowska i Izabela Staniszewski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.