Nowe oblicze Placu św. Michała!

10-05-2011

SANOK. Już niedługo kolejne miejsce w centrum miasta – Plac św. Michała zyska nowe oblicze. Stanie się to za sprawą ponad 8 mln zł dofinansowania, które Miasto Sanok uzyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Rewitalizacja Placu św. Michała wraz z ulicami przyległymi jest VII etapem realizowanego od kilku lat miejskiego programu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach którego Miasto dokonało już przebudowy Rynku miejskiego. Jego podstawowym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Realizacja projektu, na który Miasto otrzymało dofinansowanie, przyczyni się do ochrony obiektów zabytkowych Sanoka, poprawy jego wizerunku.

 

- Pragniemy uporządkować centrum miasta, aby turyści odwiedzający Sanok i jego mieszkańcy czuli się tutaj dobrze – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Rewitalizacji, oprócz przestrzeni Placu św. Michała, poddane będą ulice przyległe: Wałowa, Grzegorza z Sanoka, Piłsudskiego oraz fragment Kazimierza Wielkiego. Przebudowana zostanie tutaj infrastruktura techniczna, kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa i elektryczna wraz z oświetleniem ulicznym. Całości dopełni montaż elementów małej architektury i nasadzenie zieleni niskiej oraz wysokiej.

Przebudowane oraz wybudowane zostaną także drogi i zjazdy drogowe. Teren zostanie poddany badaniom archeologicznym wraz z inwentaryzacją odkrytych obiektów. Wyremontowany będzie zabytkowy dom mansjonarski, w którym obecnie mieści się Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, będący w strukturach Starostwa Powiatowego w Sanoku. Wszystko zostanie objęte monitoringiem, co podniesie poziom bezpieczeństwa w centrum miasta.

Całość inwestycji kosztować będzie 9 667 304 zł, dofinansowanie to 8 118 358 zł. Przewidywane zakończenie inwestycji to rok 2013.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.