Okradziono kapliczkę pamięci w Cisnej

14-11-2011

CISNA/BIESZCZADY. Z piątku na sobotę, 11/12 listopada br., nieznani sprawcy ukradli figurę Chrystusa Frasobliwego z kapliczki pamięci w Cisnej. Figura Chrystusa, którą wykonał Zdzisław Pękalski, była przymocowana do wnętrza kapliczki znajdującej się na ponad dwu i pół metrowym słupie.

Jej wyrwanie wymagało zatem wysiłku, a rzeźba Chrystusa bez wątpienia została uszkodzona. 11 listopada w Cisnej odbywał się koncert Starego Dobrego Małżeństwa z okazji 50-lecia Bieszczadzkiej Grupy GOPR, w którym wzięło udział sporo osób, także spoza Cisnej. Wszyscy, którzy mogą wiedzieć cokolwiek o tej kradzieży lub widzieli u kogoś rzeźbę Chrystusa Frasobliwego z kapliczki w Cisnej, proszeni są o przekazanie informacji do najbliższego komisariatu policji.

Kapliczka pamięci w Cisnej jest prywatną fundacją kilku osób, którzy w ten sposób chcieli oddać hołd ludziom w różny sposób związanym z Bieszczadami. Jej poświęcenie miało miejsce 15 sierpnia 2008 r. i od tej pory stała się jednym z najbardziej kultowych miejsc w Bieszczadach. Tydzień przed kradzieżą przy niej tradycyjnie już odbyły się Zakapiorskie Zaduszki, w których wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski.

Andrzej Potocki

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.