REKLAMA
REKLAMA

Czeczeni zatrzymani przez funkcjonariuszy BiOSG

LISKOWATE/BIESZCZADY. W dniu 8 listopada br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn – obywateli Rosji.

Pięciu z nich dokonało nielegalnego przekroczenia tzw.” zielonej granicy” w okolicach miejscowości Liskowate, zatrzymano również Rosjanina, legalnie przebywającego w Polsce, który miał ich wywieźć w głąb kraju.

Wszyscy zatrzymani są narodowości czeczeńskiej, w wieku od 24 do 39 lat.

Nielegalni imigranci byli dobrze przygotowani do takiej wyprawy, mężczyźni mieli przy sobie dokumenty, dodatkowe  ubrania, żywność  oraz kompas. W chwili zatrzymania nie wymagali opieki lekarskiej i byli w dobrym stanie zdrowia.

W dniu dzisiejszym w ramach umowy o readmisji pięciu nielegalnych imigrantów przekazano stronie ukraińskiej, natomiast mężczyźnie który miał wywieźć ich z terenów przygranicznych, Prokuratura Rejonowa w Lesku postawiła zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy i wystąpiła  do Sądu Rejonowego w Lesku o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

BiOSG

14-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)