Otwarcie Oddziału Dziennego Leczenia Uzależnień w Sanoku

SANOK. 1 lipca SP ZOZ w Sanoku uruchomił nowy rodzaj działalności medycznej: Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień. Oddział mieści się w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Lipińskiego 10. Zajęcia z pacjentami mają formę psychoterapii indywidualnej i zajęć grupowych z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego oraz wszystkich najnowszych technik terapeutycznych (cykl leczenia trwa 8 tygodni, codziennie po 5 godzin).

Ich celem jest pomoc osobom uzależnionym od alkoholu, leków i hazardu. W ODLU pracuje grupa psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów specjalizujących się w leczeniu szeroko pojętych uzależnień.

Problemy z alkoholem – przygodne lub stałe – ma 7% dorosłych i 19% nastolatków. Przewlekłe uzależnienie od alkoholu dotyka 3-5.5% społeczeństwa, a liczba zgonów spowodowanych przez alkohol sięga 5%. Alkoholizm ma destrukcyjny wpływ na indywidualne losy dotkniętych nim osób, wywołuje rozpad rodziny, problemy zdrowotne i wychowawcze u dzieci (małżonków), negatywnie wpływa na sferę gospodarki i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wszystko to warunkuje absolutną konieczność i niezwykły walor społeczny leczenia alkoholizmu.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."