Piosenkarki z Zagórza nagrodzone w Krakowie!

26-05-2011

ZAGÓRZ. Justyna Filipowicz, Ina Bihun i Klaudia Kita zakwalifikowały się do XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Nowa piosenka w starym Krakowie”, którego finał odbył się w dniach 20 – 23 maja br. w Krakowie.  

Ideą festiwalu, oprócz promocji młodych talentów wokalnych, jest poszukiwanie i promowanie nowych piosenek pisanych specjalnie dla dzieci i młodzieży.

W finale tegorocznej edycji konkursu, podczas przesłuchań finałowych zaprezentowało się blisko 45 wykonawców niemal z całej Polski, zaproszonych do Krakowa na podstawie wysłanych wcześniej nagrań piosenek.

– W niedzielę po drugim dniu przesłuchań, późnym wieczorem dowiedzieliśmy się, że dwie dziewczyny Justyna i Malwina zostały nagrodzone i mają zaśpiewać w poniedziałkowym koncercie laureatów na scenie Akademii Muzycznej w Krakowie.  Oczywiście byliśmy bardzo szczęśliwi zwłaszcza, że poziom artystyczny festiwalu był bardzo wysoki – mówi Marek Dziok

Ostatecznie Justyna Filipowicz wyśpiewała III miejsce w kategorii piosenki premierowej utworem pt.: „Zawsze z tobą”. Muzyka i słowa Marek Dziok. 

Doceniono również umiejętności wokalne Malwiny Bihun, która w bardzo silnej i licznej grupie do lat 13-tu, otrzymała bardzo cenne wyróżnienie. 

Krakowski festiwal, to również niewątpliwy sukces Marka Dzioka, który znalazł się w gronie 3 najlepszych kompozytorów, autorów tekstu, oraz aranżerów XXIV edycji festiwalu.

Dziewczęta reprezentowały Młodzieżowe Studio Piosenki, działające przy MGOKiS w Zagórzu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.