DZISIAJ: Podróż po kosmicznym świecie wyśnionych legend

25-02-2011

SANOK. Drachenland, to kontynuacja podróży po kosmicznym świecie wyśnionych legend, w którym postacie przybierają niespotykane formy, a ich przodkowie spozierają na widza z ram landszaftów wiszących na ścianach.

BWA Galeria Sanocka zaprasza:
Lena Hensel
DRACHENLAND
rzeźba/rysunek

wernisaż: 25.02. (piątek) godzina 18.00
wystawa trwa do 23.03.2011rPrace Leny Hensel to warkocz ciasno splecionych znaczeń i zależności, gdzie obiekt, rysunek i poetyckie teksty spotykają się na jednej płaszczyźnie, wzajemnie się przenikają. W akwarelowych rysunkach kreuje atmosferyczne światy, które służą rzeźbom za punkt wyjścia. Odniesienia do mitów skonfrontowane są z abstrakcyjnymi formami czerpanymi ze świata flory, kosmosu i własnych asocjacji.

Prace tworzone przez Lenę Hensel zawieszone są między jawą i snem, są zwierciadłem stanów psychicznych, wizji i lęków. Ten samoistny świat, z ożywionymi postaciami i ich wzajemnymi relacjami, uwodzi widza, zaprasza do snucia własnej opowieści.

Lena Hensel, urodzona w 1980 r. w Berlinie, studiowała rzeźbę w Norymberdze i Krakowie, gdzie w 2007 roku uzyskała dyplom. Mieszka i pracuje w Krakowie i Berlinie.

Jej prace były wystawiane w Niemczech i Polsce, min. indywidualne wystawy Materia in somnis /2009/ i Out of Space /2010/ w Krakowie.

www.lenahensel.com

ZAPRASZAMY!

BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030
www.galeriasanocka.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.