Policja i straże miejskie wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

02-02-2011

PODKARPACIE. Bezpieczeństwo publiczne to obszar działania, w którym jest miejsce dla każdej służby” – mówili uczestnicy narady, jaka dziś odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

W spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę wzięli udział przedstawiciele podkarpackiej Policji , a także straży miejskich i gminnych naszego województwa. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele MSWiA oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Tematem spotkania były „Praktyczne apekty funkcjonowania Straży Miejskich i Gminnych województwa podkarpackiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego”.

Naradę rozpoczęła Małgorzata Chomycz – Wojewoda Podkarpacki, która jako organ nadzorujący działalność straży na terenie województwa, pozytywnie oceniła ich dotychczasową działalność. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji – nadinsp. Józef Gdański podsumował współpracę Policji z jednostkami straży miejskich i gminnych. Jak mówił, na płaszczyźnie bezpieczeństwa jest miejsce dla każdej służby. Często policjanci wespół ze strażnikami patrolują ulice miast, biorą udział w akcjach poszukiwawczych oraz prowadzą działania w sytuacjach kryzysowych.

Konferencja była okazją do zapoznania się ze zmianami w prawie, między innymi o nowelizacji przepisów wykonawczych regulujących funkcjonowanie straży mówiła Agata Krysiak – przedstawiciel Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA. Natomiast o zasadach używania przez strażników urządzeń rejestrujących naruszenia przepisów ruchu drogowego wypowiadał się Adam Jasiński - konsultant ds Koordynacji Instytucjonalnej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. W spotkaniu brali udział też insp. Andrzej Sabik - zastępca komendanta wojewódzkiego Policji, podinsp. Renata Jasińska z Wydziału Prewencji KWP, Jerzy Sokołowski – Podkarpacki Prefekt Wojewódzki Straży Miejskich/Gminnych, a także przedstawiciele komend miejskich i gminnych z terenu Podkarpacia. Należy podkreślić, że spotkanie było przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.