REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Sesja! Naukę czas zacząć!

SANOK. 24 stycznia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku rozpoczęła się sesja, przez studentów żartobliwie nazywana „Systemem Eliminacji Słabych Jednostek Akademickich”.

W związku z tym zapytaliśmy samych studentów jak ją odbierają oraz jakie obawy towarzyszą im przy egzaminach semestralnych. Zaś punkt widzenia kadry dydaktycznej zaprezentowany został przez dr Anna Chudzik, rzecznika prasowego Uczelni.

Adrian, kierunek: Edukacja Muzyczna
– Sesja jest bardzo ciekawa, ponieważ musimy zaliczyć wszystkie przedmioty. Przede wszystkim instrumenty oraz śpiew. Tak jak to jest na muzyce nutki, nutki i jeszcze raz nutki.

Marysia, kierunek: Praca Socjalna
– W zasadzie to jest dopiero nasz pierwszy rok nauki, jednak zawsze są lęki i obawy że coś może się nie udać. Chyba egzamin z zakresu Polityki Społecznej może przynieść najwięcej trudności.

Basia, kierunek: Praca Socjalna
– Ta sesja powinna minąć bez większych trudności. Zdecydowanie w nauce pomaga doskonała atmosfera panująca na Uczelni.

Joanna, kierunek Praca Socjalna
– Sesja oznacza przede wszystkim straszny stres, zakuwanie, nie spanie po nocach. Jednak w poprzednim roku było zdecydowanie trudniej, więc ten semestr powinien przetrwać cały nasz rok.

dr Anna Chudzik, wykładowca na kierunku Filologia Polska
specjalność Komunikacja Medialna

– Każdy rocznik inaczej sobie radzi z sesją. Plan studiów z reguły powinien być tak ułożony aby obciążenie egzaminami i zaliczeniami było jednakowe w ciągu całego cyklu edukacyjnego. Jednak realnie pierwszy rok edukacji jest swoistym wdrażaniem się w studiowanie, więc zakres obowiązków jest bez porównania mniejszy, aniżeli w następnych latach.

Dobrą wiadomością dla studentów z pewnością jest fakt, że już 13 lutego przewidziane jest zakończenie sesji. Jednak nie można zapomnieć, że już 1 marca rozpoczyna się sesja poprawkowa! Więc w imieniu całej redakcji sanockim żakom życzymy powodzenia podczas egzaminów, natomiast wykładowców prosimy o cierpliwość.

Michał Bąk

02-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)