ZAGÓRZ: Policjanci zatrzymali podpalacza

25-07-2011

Sanoccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Leska, który podpalił budynek mieszkalny w Zagórzu. Mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16.30 w Zagórzu. Przybyli na miejsce policjanci zastali straż pożarną, która prowadziła akcję gaśniczą. Pomimo sprawnej akcji całkowitemu spaleniu uległy pomieszczenia gospodarcze jak stajnia, stodoła, czy strych budynku oraz więźba i pokrycie dachu. Ponadto budynek ten znajdował się w bliskim położeniu innych zamieszkałych domów konstrukcji drewnianej. Na szczęście płomienie nie zdążyły zająć kolejnych budynków.

 

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazywały na fakt, iż pożar ten był wynikiem umyślnego podpalenia. Pokrzywdzona rodzina straty oszacowała na kwotę około 50 tys. złotych.

 

W wyniku podjętych czynności policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Leska.  W chwili zdarzenia był pijany. W organizmie miał ponad 2,2 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

 

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.