Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

PODKARPACIE. Blisko czterystu kierowców i ponad stu pieszych zostało ukaranych mandatami podczas policyjnej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w miejscach wzmożonego ruchu pieszych – zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Przyglądali się też temu, jak piesi zachowują się na drogach, w rejonach skrzyżowań i przystanków. Oznakowane radiowozy były widoczne w tych miejscach, mimo tego policjanci musieli nałożyć blisko pięćset mandatów, a blisko czterysta osób pouczyć.

Wyniki działań:
– mandatami ukarano: 370 kierujących samochodami, 12 rowerzystów, 101 pieszych
– pouczenia: 176 kierowców samochodów, 49 rowerzystów, 168 pieszych

Najczęściej ujawniane wykroczenia popełniane przez pieszych, to przechodzenie w miejscach niedozwolonych (139 przypadków), niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej (67 przypadków).

Piesza zlekceważyła czerwone światło na jednym z krośnieńskich skrzyżowań.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."