REKLAMA

Popołudniowe bajkoczytanie dla dzieci w Bazarze Sztuki

SANOK. W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci Bazar Sztuki zaprasza wszystkich, którzy lubią czytać i słuchać baśniowych historii 2 kwietnia o godz. 16:00. To wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszemu pokoleniu, czym jest magia ukryta w stronicach książek.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest obchodzony w rocznicę urodzin jednego z największych światowych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Najważniejsze jest jednak to, że czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych.

Czytać będą:

-Grupa Teatralna BWA
-Bartosz Ignacy Wrona- Bajkoczytacz uliczny, współpracownik Teatru 38 w Krakowie.Czytał opowiadał i prowadził warsztaty na ulicach, w szkołach szpitalach oraz na wielu festiwalach.
-Maciej Harna- oprawa muzyczna dźwiękiem oryginalnych instrumentów pochodzących z wielu zakątków świata.

Literatura:

-Baśń niespodzianka- Hansa Christiana Andersena
-Fragmenty książek dla dzieci Anny Strzeleckiej
-Muzyka i opowieści z 4 stron świata:
-Stara i nowa polska poezja dla dzieci, bajki z Afryki, Chin i Persji (z 1001 nocy),opowieść o wiadukcie kolejowym, co chciał zostać mostem nad rzeką oraz kilka niespodzianek.

W programie również:

-zabawy literackie
-słodka niespodzianka- Piekarnia JADCZYSZYN
-kiermasz książek- Księgarnia NOVA DUA

Galeria BAZAR SZTUKI

ul 2 Pułk. Strzelców Podhalańskich 1

2 kwietnia o godz. 16:00 , wstęp 10 zł.

31-03-2011
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.