REKLAMA
REKLAMA

Sukces MDK w Sanoku! Zuzia najlepsza!

SANOK. W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle 23 marca odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Love me tender”. Spośród 76 zgłoszeń z województwa podkarpackiego oraz małopolskiego laur zwycięstwa przypadł Zuzannie Gorzkowskiej na co dzień występującej w formacji Cassjopei w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

Podczas konkursy uczestnicy zostali przesłuchani w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Prezentując utwór w wybranym przez siebie języku obcym. Dominowały teksty anglojęzyczne, ale nie zabrakło także tych rodem z Rosji czy Hiszpanii.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się Zuzanna Gorzkowska z MDK w Sanoku oraz Mariola Leń z I LO w Brzozowie, którym jury przyznało ex aequo I miejsce. Zuzanna Gorzkowska zaśpiewała „When I fall in love” Wictora Younga, akompaniował jej Jakub Kowalewicz. Ponadto otrzymała Nagrodę Przewodniczącego Jury – 15 godzin nagrań w Papaya. (studio mieszczącego się w Lipinkach)

Nagrody wręczali: Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle, Antoni Wydro – Wicekurator Oświaty w Rzeszowie, Zbigniew Dranka – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Aleksandra Dacyl z Urzędu Miasta w Jaśle.

Jechaliśmy do Jasła z przekonaniem że dobrze było by zaistnieć w tak prestiżowym konkursie który ma już swoją 23 letnią tradycje. Na prawdę nie liczyliśmy na żadna nagrodę choć przyznam że włożyliśmy w to sporo czasu i pracy. Zuza Gorzkowska zajmując pierwszą nagrodę ex aequo z uczennica z brzozowa przebiły w punktacji wszystkie studentki z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa, co jest niebywałym sukcesem. Jej rzadka tessitura głosu o aksamitnym zabarwieniu i skali contraaltu oraz dobrze dopasowany program przykuł uwagę jury. Przyjemnie było odbierać słowa uznania od Wicekurator Oświaty w Rzeszowie a brzmiały one tak ,,Sanok znowu na samym przodzie- wielkie gratulacje”. Druga podopieczna Dominika Chudziak również bardzo dobrze wypadła w konkursie. Niestety zabrakło ułamków w punktacji aby zakwalifikowała się do ścisłej czołówki wyróżnionych. Chciałbym nadmienić ze Dominika jest także utalentowaną pracowitą osoba o dużych możliwościach wokalnych, i dobrze rokuje na przyszłość. Obie solistki występowały z akompaniamentem na żywo który realizował z niezwykła finezją Kuba Kowalewicz. Obie moje podopieczne na swoim koncie maja już kilka prestiżowych wystąpień a także wygraną w największym konkursie kolęd i pastorałek w Będzinie zajmując II nagrodę. (pierwszej nie przyznano) – relacjonował Konrad Oklejewicz.

31-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)