Pożar budynku szkoły, jedna osoba ranna

USTRZYKI DOLNE. We wtorek (29 listopada) Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ustrzykach Dolnych stanął w płomieniach. Jedna osoba została ranna. Do akcji ratowniczo-gaśniczej natychmiast przystąpiły służby straży pożarnej, pogotowia oraz policji.

Pożar budynku szkoły, jedna osoba ranna – to scenariusz ćwiczeń, które odbyły się wczoraj w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ustrzykach Dolnych. Wszystko po to, aby doskonalić współdziałania służb ratowniczych w przypadku sytuacji kryzysowych.

Ww wtorek rano policjanci zostali powiadomieni o pożarze budynku. Każdy w ramach swoich kompetencji wykonywał zadania, koordynując je z innymi służbami. Personel szkoły zadbał, aby wszystkie przebywające tam osoby opuściły budynek. Policjanci zamknęli drogi dojazdowe i wskazali kierującym objazdy. Ponadto przez cały czas wspólnie ze strażakami pilnowali bezpieczeństwa w wyznaczonej strefie. Strażacy wynieśli jedną ranną w tym pożarze osobę, której pierwszej pomocy udzielili ratownicy medyczni.

Dzięki takim wspólnym ćwiczeniom wszystkie służby mogą doskonalić współpracę, aby w sytuacji rzeczywistego zagrożenia nie było potknięć, a pomoc była skuteczna.

KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."