Prawo jazdy przez internet

SANOK. Od nowego roku w Starostwie Powiatowym w Sanoku działa elektroniczna skrzynka podawcza. Dzięki niej każdy wniosek do starostwa można złożyć w formie elektronicznej, nie wychodząc z domu.

Cały system funkcjonuje w ramach bezpłatnej elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP. Na tej samej platformie jest również możliwość składania wniosków o prawo jazdy. Aby skorzystać z możliwości elektronicznej skrzynki podawczej, trzeba zarejestrować się na stronie www.epuap.gov.pl. Następnie korzystamy z wyszukiwarki by odnaleźć miasto i interesujący nas samorząd. Po tym pozostaje nam już wybór odpowiedniej sprawy.
- Należy pamiętać, że przy składaniu wniosków przez internet w każdym przypadku wymagany jest podpis elektroniczny. Bez niego nie można załatwić sprawy – mówi Andrzej Koza informatyk starostwa powiatowego w Sanoku.

Koszt uzyskania podpisu wynosi w granicach 200 zł i jest ważny przez dwa lata. Do tego dochodzi jeszcze czytnik do podpisu, który kosztuje ok. 100 zł.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."