Przegląd ząbków, dobre rady i świetna zabawa ze Stomatologią. W rzeszowskiej Pro-Familii zdrowie na Dzień Dziecka

26-05-2011

RZESZÓW. Najlepsi specjaliści praktykujący stomatologię dziecięcą 1 czerwca od godziny 10.00 do 20.00 przygotują dla milusińskich specjalny prezent: po dokładnym bezpłatnym badaniu ząbków, przekażą pakiet indywidualnych rad związanych z pielęgnacją jamy ustnej i zaprezentują sposoby dbania o zdrowie. Ale to nie wszystko. Dzieci mogą liczyć na drobne upominki, balony i inne atrakcje, np. malowanie twarzy.

Jak podkreślają specjaliści z pionu stomatologicznego Szpitala Pro-Familia, nie ma lepszego prezentu dla dziecka niż zdrowie. Dobra kondycja ząbków w dzieciństwie procentuje przez całe życie, a błędy w pielęgnacji jamy ustnej pokutują latami.

– Zdajemy sobie jednak sprawę, że dzieci nie będą zainteresowane wykładami, kazaniami i upominaniem, dlatego edukacja musi być świetną zabawą. 1 czerwca w Pro-Familii będą zatem bajki z morałem, kolorowe balony, farbki do twarzy, czas szczotkowania będą odmierzać uśmiechnięte zegary, a dzieci będą się uczyć dzięki zabawnemu modelowi szczoteczki. Mamy specjalny kącik zabawowy, w którym maluchy zapomną, że właśnie zdobywają wiedzę i to naprawdę cenną – wyjaśnia Agnieszka Czopik, koordynator rejestracji, współorganizator akcji.

Podkreśla, że to jednak nie oprawa zdecyduje o wysokiej jakości prezentu dla maluchów. Najważniejszy jest fakt, że wśród prowadzących wesołe warsztaty będą doskonali fachowcy i specjaliści renomowanych ośrodków, a także higienistki.

– Bezpłatnie sprawdzimy stan ząbków maluchów, ewentualnie nazwiemy problemy, wyjaśnimy jak je rozwiązać, nauczymy prawidłowo myć zęby, a wszystko to jest zupełnie niezobowiązujące. Ale jeżeli nasi goście zechcą, oczywiście będzie można rozpocząć leczenie, gdy czas pozwoli od razu, a jeżeli nie, to w innym terminie – zaznacza.

fot. archiwum Pro Familii

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.