Puchar dla Nowego Sącza! Dziś początek kolejnego turnieju

28-07-2011

EKOBALL SANOK. Zwycięzcą, rozgrywanego w nieustannie padającym deszczu, II Memoriału im. Ryszarda Pytlowanego okazali się młodzi piłkarze z Nowego Sącza. Drużyna Sandecji już po pierwszym spotkaniu drugiego dnia zapewniła sobie zdobycie najcenniejszego pucharu.

W pojedynku z gospodarzem turnieju okazali się zespołem lepszym o jedną bramkę, pokonując drużynę Stali EKOBALL 1-0. Zdaniem większości kibiców oraz przedstawicieli drużyn okazali się drużyną grającą najmądrzejszą piłkę, bezapelacyjnie i jak najbardziej zasłużenie uplasowali się najwyżej spośród pięciu ekip. W spotkaniu “o pietruszkę”, z drużyną Czarnych Jasło, gdzie grali już na luzie i rezerwowym składem, stracili pierwsze punkty, remisując z Jaślanami 0-0.

Jednym z ciekawszych pojedynków, decydujących o zdobyciu drugiego miejsca był pojedynek Stali-Ekoball z Karpatami Krosno. Choć nasi chłopcy przegrali ten mecz 0-1, należą im się ogromne brawa za walkę i serce pozostawione na boisku. Jeśli będą grać z takim zaangażowaniem w lidze, o miejsce w tabeli możemy być spokojni.

Turniej, jak podkreśla trener Juniorów Stali Ekoball, Piotr Kot, był doskonałą okazją do sprawdzenia nowych zawodników, ustawień oraz najlepszym z możliwych treningów przed zbliżającym się dużymi krokami sezonem ligowym 2011/2012. Najważniejszym jednak celem zawodów było wspomnienie wspaniałego trenera młodzieży, całe życie związanego z sanocką piłką, niezapomnianego Ryszarda Pytlowanego. Obydwa cele zostały osiągnięte, do pełni szczęścia zabrakło jedynie dobrej pogody.

Wyniki pierwszego dnia zawodów:
STAL EKOBALL SANOK – CZARNI JASŁO 2:0
FC HUMENNE – SANDECJA NOWY SĄCZ 0:1
KARPATY KROSNO – CZARNI JASŁO 2:0
STAL EKOBALL SANOK – FC HUMENNE 2:2
SANDECJA NOWY SĄCZ – KARPATY KROSNO 4:0

Wyniki drugiego dnia zawodów:
STAL EKOBALL SANOK – SANDECJA NOWY SĄCZ 0:1
FC HUMENNE – KARPATY KROSNO 1:1
SANDECJA NOWY SĄCZ – CZARNI JASŁO 0:0
STAL EKOBALL SANOK – KARPATY KROSNO 0:1
CZARNI JASŁO – FC HUMENNE 0:0

Tabela końcowa:
1. SANDECJA NOWY SĄCZ – 10 pkt
2. KARPATY KROSNO – 7 pkt
3. Stal EKOBALL SANOK – 4 pkt
4. FC HUMENNE – 3 pkt
5. CZARNI JASŁO – 2 pkt

Dwie indywidualne nagrody powędrowały również do Nowego Sącza. Otrzymali je: Młynarczyk Mateusz (najlepszy piłkarz), oraz Świerad Artur (najlepszy bramkarz). Królem strzelców został piłkarz Karpat – Wojtowicz Dawid, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczali zaproszeni goście: Wojciech Pajestka – przedstawiciel Burmistrza Miasta Sanoka, Stanisław Klepek – wiceprezes Stali Sanok oraz Jakub Pytlowany – syn zmarłego trenera.


Kolejna impreza – IV REGIONALNY RODZINNY FESTIWAL PIŁKARSKI EKOBALL

28 lipca rozpoczyna się czwarta edycja Rodzinnego Regionalnego Festiwalu Piłkarskiego Ekoball 2011. Jest to już trzecia impreza organizowana przez Fundację Promocji Sportu Ekoball dzięki środkom pozyskanym z dotacji Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji projektu: “Zagrajmy w piłkę – turnieje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych”. Impreza odbędzie się na stadionie w BYKOWCACH.

W pierwszym dniu turnieju do rozgrywek przystąpią chłopcy z rocznika 1997 oraz 1998. W obydwu kategoriach wystąpi po sześć zespołów:

Rocznik 1997:
Ekoball Sanok I
Ekoball Sanok II
JKS Jarosław I
JKS Jarosław II
Przełom Besko
Polonia Przemyśl

Rocznik 1998:
Ekoball I
Ekoball II
Polonia Przemyśl
Karpaty Krosno
Zamość
Gimbal Tarnawa Dolna

EKOBALL Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.