Z REGIONU: Handlował tabletkami poronnymi (VIDEO)

15-07-2011

Stalowowolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 48-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podejrzanego o oferowanie do sprzedaży tabletek powodujących poronienie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.W 2010 roku do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że pewna kobieta z powiatu stalowowolskiego kupiła tabletki poronne poza legalnym obiegiem. Policjanci zweryfikowali i potwierdzili tę wiedzę. Był to pretekst do  wszczęcia w tej sprawie śledztwa w kierunku art. 152 par. 2 kodeksu karnego (chodzi o udzielanie kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży).

Jak ustalili policjanci, o możliwości kupna takich tabletek kobieta dowiedziała się z ogłoszeń w jednej z ogólnopolskich gazet.

Prowadząc postępowanie w tej sprawie stalowowolscy kryminalni dowiedzieli się, że tabletki te, dystrubuowane prawdopodobnie przez tę samą osobę, zakupiło ponad 100 osób z całej Polski. Ustalili również, że koszt zakupu opakowania tabletek przekracza 1000 złotych.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy tabletki

Policjanci ze Stalowej Woli i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Jak ustalili, tabletkami handlował 48-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanie tego mężczyzny poprzedzone było wielomiesięczną, żmudną pracą i zastosowaniem najnowszych środków techniki.

12 lipca 2011 roku stalowowolscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 48-latka w chwili, gdy w jednym z urzędów pocztowych chciał nadać kilka przesyłek zawierających tabletki poronne. W momencie zatrzymania mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, komputery oraz różnego rodzaju dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności przestępczej. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód o wartości ok. 15 tys. złotych.

Policjanci dotarli do kilku kobiet, które potwierdziły, że kupiły tabletki od 48-latka.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Wczoraj usłyszał 10 zarzutów. Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu zwrócił się do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś rano sąd tymczasowo, na 3 miesiące aresztował podejrzanego. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzi podkarpacka Policja.

Przesyłki, które chciał wysłać 48-latek

Policjanci zabezpieczyli dwa komputery

KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.