Rosjanie usunęli w Smoleńsku tablicę ufundowana przez Rodziny Katyńskie

09-04-2011

Rosjanie bez konsultacji ze stroną polską pod osłoną nocy wymienili w Smoleńsku tablicę umieszczoną na kamieniu, upamiętniającym ofiary katastrofy z 10 kwietnia.

Do wczoraj na kamieniu znajdowała się tablica ufundowana przez Rodziny Katyńskie. Znajdował się na niej napis:

Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości upamiętnienia 70 rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w Lesie Katyńskim, dokonanej na jeńcach wojennych, oficerach Wojska Polskiego w 1940 r.”

Jednak już dzisiaj od rana na kamieniu znajduje się zupełnie nowa tablica, na której nie ma wzmianki o tym, że ofiary katastrofy jechały na uroczystości związane z 70. rocznicą sowieckiej zbrodni dokonanej na oficerach Wojska Polskiego.

Na nowej tablicy, której wymianę potwierdza rzecznik gubernatora Smoleńska, znajduje się napis w języku polskim i rosyjskim:

Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r.”

Źródło: www.niezalezna.pl / T

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.