Rosjanie usunęli w Smoleńsku tablicę ufundowana przez Rodziny Katyńskie

Rosjanie bez konsultacji ze stroną polską pod osłoną nocy wymienili w Smoleńsku tablicę umieszczoną na kamieniu, upamiętniającym ofiary katastrofy z 10 kwietnia.

Do wczoraj na kamieniu znajdowała się tablica ufundowana przez Rodziny Katyńskie. Znajdował się na niej napis:

Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości upamiętnienia 70 rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w Lesie Katyńskim, dokonanej na jeńcach wojennych, oficerach Wojska Polskiego w 1940 r.”

Jednak już dzisiaj od rana na kamieniu znajduje się zupełnie nowa tablica, na której nie ma wzmianki o tym, że ofiary katastrofy jechały na uroczystości związane z 70. rocznicą sowieckiej zbrodni dokonanej na oficerach Wojska Polskiego.

Na nowej tablicy, której wymianę potwierdza rzecznik gubernatora Smoleńska, znajduje się napis w języku polskim i rosyjskim:

Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r.”

Źródło: www.niezalezna.pl / T

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."