Są dodatkowe środki na remonty szkół

16-08-2011

GMINA ZAGÓRZ: Zagórski samorząd otrzymał ponad 400 000 zł ze środków ministerialnych z przeznaczeniem na remonty szkół. Dzięki dodatkowym funduszom zostanie wykonana m.in. termomodernizacja szkół podstawowych w Czaszynie, Łukowem i Zahutyniu.

 

Jak informuje Mariusz Kiełtyka – pracownik Referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Zagórz w chwili obecnej finalizowana jest procedura przetargowa na wykonanie wspomnianych zadań.

Prace budowlane powinny ruszyć już początkiem września. Dyrektorki szkół podstawowych w Czaszynie, Łukowym i Zahutyniu są zgodne co do tego, że termomodernizacja obniży koszty eksploatacji budynków szkolnych poprawiając jednocześnie ich estetykę.

Radości z dodatkowych środków na remont szkoły w Zahutyniu nie ukrywa Edward Wojnar – były radny i wieloletni samorządowiec. Poproszony o komentarz stwierdza: - Wierzę, że obecny burmistrz będzie razem z mieszkańcami Zahutynia i zrobi wszystko, żeby nasza szkoła pozostała w lokalnym środowisku jeszcze na długo. Dowodem na to jest przygotowywany remont.

W podobnym tonie wypowiada się Anna Grochowianka – Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Łukowem. Swą wypowiedź kończy podziękowaniami dla Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka i Wójt Gminy Cisna Renaty Szczepańskiej, która pracując w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu do spraw oświaty, sportu i kultury skutecznie wsparła starania zagórskiego samorządu o dodatkowe fundusze.

Adresatka podziękowań kwituje je krótko: – Zawsze chętnie wspieram wszystkie podkarpackie samorządy. Bardzo doceniam pracę i zaangażowanie Pana Burmistrza Ernesta Nowaka. Wniosek Gminy Zagórz był przygotowany bardzo profesjonalnie, co pozwoliło go pozytywnie zweryfikować – podkreśla Renata Szczepańska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.