Sanoccy gimnazjaliści wśród najlepszych w Polsce!

WISŁA/SANOK. Artur Hryszko (kategoria kadet) okazał się najlepszy podczas drugiej edycji Joy Ride Open 2011 w  odmianie kilarstwa górskiego zwanej potocznie downhill. Wisła również okazała sie szczęśliwa dla Kamila Gładysza, który uplasował się na najniższym stopniu podium.

Downhill jest jedną z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiega, która polega na zjeździe rowerem po ścieżkach zjazdowych, dla których charekterystyczne są liczne kamienie, korzenie oraz wyjątkowo widowiskowe uskoki (dropy).

Na starcie zawodów na Stożku stawiła się rekordowa do tej pory liczba zawodników (208), wśród nich wielu bardzo cenionych „downhillowców” takich jak  np. Maciej Jodko.

Artur Hryszko w pierwszym przejeździe pomimo zaliczonej „gleby” był na drugiej pozycji, drugi przejazd ukończył z czasem 2:03:59, co mu dało pierwsze miejsce w kategorii Kadet.

Trzecią pozycje tej samej kategorii zajął również gimnazjalista z Sanoka Kamil Gładysz.

W ostatniej chwili pojawił sie na starcie Piotr Gembalik również z Sanoka, który pomimo problemów ze sprawnością roweru ukończył przejazd na 9-tej pozycji w kategorii Masters I.