Sanocki klucz do Lednicy!

SANOK.Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku  włączyli  się w ogólnopolską akcję „Klucze” XV Spotkania Młodych Lednica  prowadzonej przez o. Jana W. Górę OP  organizatora spotkań lednickich wraz z młodzieżą.

Jest to odpowiedź  na wezwanie bł. Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” i   wotum wdzięczności Bogu za dar osoby Papieża Polaka. W ramach tej akcji podjęli od 2 kwietnia 2011 (dnia  szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II) do 1 maja (dnia Jego beatyfikacji) akcję „żywy różaniec dziękczynnej modlitwy” popartej  dobrymi uczynkami.

W tym czasie każdy z uczestników akcji odmawiał codziennie dziesiątek różańca, a potwierdzeniem jego uczestnictwa  w tej modlitwie był przyniesiony do szkoły klucz. Miał  on symbolizować otwarcie serca Chrystusowi. Do akcji włączyło się 120 uczniów,a z  zebranych kluczy został wytopiony jeden duży szkolny klucz na którym widnieje logo szkoły, herb Sanoka  i napis „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Został on przesłany  do Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu i będzie częścią składową jak mają w planie organizatorzy, jednego wielkiego pomnika na polach Lednickich zbudowanego  z kluczy przesłanych z instytucji, miast położonych  w  różnych częściach  Polski.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."