SANOK: Kradli części samochodowe, żeby założyć własny biznes

SANOK. Sanoccy policjanci ustalili sprawców kradzieży części samochodowych z zakładu na terenie miasta. Okazali się nimi pracownicy tej firmy. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Policja prowadzi czynności wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na przestrzeni stycznia i lutego br. w jednej z sanockich firm kradli części samochodowe. Ich łupem padły między innymi szyberdachy, podłokietniki i pasy bezpieczeństwa. 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego usłyszał już pięć zarzutów, natomiast 27-latek cztery zarzuty kradzieży. Młodzi mężczyźni wpadli przy kolejnej próbie wynoszenia z zakładu przedmiotów stanowiących własność firmy.

W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Wyjaśnili, że powodem takiego zachowania była chęć założenia własnego warsztatu samochodowego.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Trwa jeszcze dokładne szacowanie strat. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."